bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 26 czerwca 2022
  • 29 czerwca 2022
  • wyświetleń: 10138

[WIDEO] 50 lat kultowej budki z lodami włoskimi w Cygańskim Lesie

W 1971 roku w Bielsku-Białej zakończyła się pewna epoka - z Cygańskiego Lasu odjechał ostatni tramwaj. Historia ma to do siebie, że coś się kończy, a coś się zaczyna. Rok później Pani Tosia otworzyła na pętli autobusowej kiosk z lodami włoskimi. W tym roku jej biznes obchodzi 50. urodziny. Co jak co, ale lodów z Cygańskiego Lasu nie mogło zabraknąć w naszym cyklu Kultowe Bielsko!Pani Teofila Pawełek w wieku 23 lat rozpoczęła pracę w kiosku z lodami włoskimi w Cygańskim Lesie. Początkowo biznes prowadziła pod skrzydłami PSS-u, jednak na początku lat 90-tych wykupiła kiosk na własność i od tej pory już pod swoim szyldem serwuje kultowe lody, którymi delektuje się już trzecie pokolenie bielszczan.

Lody u Tosi
Lody u Tosi - 1994 rok · fot. archiwum prywatne


Po lody z kiosku Pani Tosi w Cygańskim Lesie przyjeżdżają nie tylko mieszkańcy Bielska-Białej i turyści, ale także smakosze, których przez ostatnie pół wieku rozsiało po całym świecie.

Smak lodów włoskich przypominają sobie nawet mieszkańcy Singapuru! A przy okazji można porozmawiać i powspominać dawne czasy z uśmiechniętą i otwartą na wszystkich Panią Tosią, która jest ciągle w świetnej formie i mimo 73 lat nie zamierza odchodzić na emeryturę.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook