bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 21 maja 2022
  • 23 maja 2022
  • wyświetleń: 2660

Defibrylatory w przestrzeni miasta. AED uratowało życie rowerzysty

Na terenie Bielska-Białej rozlokowanych jest kilkanaście defibrylatorów. Dziesięć z nich to ogólnodostępne urządzenia, które w ostatnich latach zostały zakupione z budżetu miasta.Defibrylatory, które zostały rozlokowane w Bielsku-Białej, to bardzo nowoczesne i łatwe w użyciu urządzenia. Opatrzone są prostymi, graficznymi wskazówkami, dzięki którym zarówno przeszkoleni, jak i nieposiadający przeszkolenia użytkownicy będą wiedzieli, od czego zacząć; udzielają także wskazówek głosowych.

Co bardzo ważne, defibrylatory są połączone systemem informatycznym z pogotowiem ratunkowym i strażą miejską. Dzięki temu w momencie zdjęcia urządzenia z osłony, służby otrzymują powiadomienie, że ktoś potrzebuje pomocy.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo, w którym Wiesław Maj, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej, opowiada o nowoczesnych urządzeniach. Część reportażu poświęcona jest instruktarzowi korzystania z defibrylatorów. Pokaz przed naszą kamerą przeprowadził ratownik Adam Caputa.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook