bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 20 maja 2022
  • 28 maja 2022
  • wyświetleń: 2750

Dalsze losy wyjątkowego Moskwicza z Ukrainy. To już zabytek

To była niesamowita historia, w którą trudno było uwierzyć. Mały popularny niegdyś na Ukrainie samochód pomieścił ośmioosobową rodzinę, która przed wojną uciekła do Polski. Dalsze losy tego nietuzinkowego samochodu są równie ciekawe.

Przypomnijmy, że Moskwicz 2141 S (Aleko) z 1990 roku trafił do Prywatnego Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach prowadzonego przez rodzinę Mikuciuków. Pojazd po wstępnym odrestaurowaniu został wystawiony na charytatywną licytację, z której dochód został przeznaczony na potrzeby wsparcia Ukrainy. Kupił go Rafał Brzazgacz, bielski przedsiębiorca, który nie marnuje czasu.

Dziś czerwony Moskwicz 2141 S (Aleko) to już zabytek. Nowy właściciel dopełnił wszystkich skomplikowanych formalności. Wojewódzki Konserwator Zabytków wpisał pojazd od rejestru zabytków. Auto zyskało nowe żółte tablice i przechodzi obecnie drobne, ale dość trudne naprawy. Na rynku brakuje części. Z Rafałem Brzazgaczem, bielskim przedsiębiorcą z branży nieruchomości rozmawiała nasza reporterka Marta Synowiec. Posłuchajcie o dalszych losach tego wyjątkowego pojazdu i kontynuacji projektu "Moskwicz dla Ukrainy".

Spółka BIELSKIE MEDIA, wydawca portali bielskiedrogi.pl, bielsko.info i bielsko.tv objęła patronat medialny nad akcją, którą nazwano "Moskwicz dla Ukrainy". Kibicujemy temu projektowi.

Moskwicz 2141 S (Aleko) z 1990 roku
Moskwicz 2141 S (Aleko) z 1990 roku · fot. Spójrz z góry - usługi dronem

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook