bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 4 maja 2022
  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 21757

[WIDEO] II Bielski Marsz Równości pod hasłem "Siła, Miłość, Duma"

W niedzielę, 3 lipca przez nasze miasto przeszedł 2. Bielski Marsz Równości pod hasłem Siła, Miłość, Duma. Jak podaje organizator, wzięło w nim udział ponad 3,5 tysiąca osób. Zobaczcie naszą wideorelację.29 czerwca imprezę poprzedziła dyskusja o transpłciowości i niebinarności pod tytułem „Płeć nieoczywista”, połączona z pokazem filmu dokumentalnego „Not a boy, not a girl” w Klubokawiarni Aquarium.

Podczas niedzielnego marszu próbowaliśmy nawiązać dialog z osobami, które otwarcie nie tolerują tego typu inicjatyw oraz grup społecznych, jednak nie udało nam się tego dokonać. Przekonaliśmy się, że hejterzy często nie mają odwagi wypowiadać się przed kamerą.

Drugi Bielski Marsz Równości - 03.07.2022
Drugi Bielski Marsz Równości - uczestnicy na placu Chrobrego - 03.07.2022 · fot. bielsko.info


Marsz zabezpieczali policjanci z bielskiego garnizonu wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Oddziału Prewencji Policji w Katowicach oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i innych jednostek garnizonu śląskiego. W zabezpieczeniu policjantom pomagali również strażnicy ze Straży Miejskiej w Bielsku-Białej. Wdrożone zostały szczególne środki ostrożności nie tylko na trasie marszu, ale w całym mieście. Zabezpieczeniem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariusz Zajda wraz z Dowódcą Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Dariuszem Fajferkiem.

Podczas marszu nie doszło do żadnych incydentów.

II Bielski Marsz Równości pod hasłem "Siła, Miłość, Duma" - 3.07.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


Był to drugi Marsz Równości, który przeszedł przez Bielsko-Białą - pierwszy odbył się w ubiegłym roku, 19 września. Wśród osób, które wzięły udział w wydarzeniu, były Marta Lempart, liderka Strajku Kobiet, wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka oraz Magdalena Biejat i Przemysław Koperski z klubu parlamentarnego Lewicy Razem. Podczas marszu na placu Chrobrego odbyła się również kontrmanifestacja, zorganizowana przez środowiska narodowe. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy w tym artykule.

ar, mp, sid, ms / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook