bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 30 kwietnia 2022
  • 1 maja 2022
  • wyświetleń: 7180

Podróż linią kolejową nr 190 z Bielska-Białej do Skoczowa

20 kwietnia informowaliśmy Was, że zadanie polegające na rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na odcinku od Bielska-Białej do Skoczowa nie otrzymało dofinansowania w ramach programu Kolej+. Po ukazaniu się tej wiadomości w sieci ponownie rozgorzała dyskusja na temat zasadności modernizacji tej linii. Jak wyglądała podróż po tej magistrali jeszcze 11 lat temu? Zobaczcie wideo!

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił listę inwestycji, które zostaną przeprowadzone w ramach rządowego programu "Kolej+". Nie znalazła się na niej rewitalizacja linii kolejowej z Bielska-Białej do Skoczowa.

Po ukazaniu się tej wiadomości w sieci ponownie rozgorzała dyskusja na temat zasadności modernizacji tej linii. Jak wyglądała podróż po tej magistrali jeszcze 11 lat temu? Odpowiedź na to pytanie możemy poznać dzięki wiedo, które zostało wykonane 17 września 2011 roku podczas przejazdu specjalnego "SKR - z GOP-u na Śląsk Cieszyński", zorganizowanego przez CSMK. - W filmie skupiłem się na trasie, dlatego jest bardzo mało osób pokazanych na filmie. Za to polecam dokładne wsłuchanie się w tło gdyż jest tam wiele ciekawostek technicznych i regionalnych na temat szlaku i kolei - napisał w opisie filmiku jego autor podpisany jako "protenzjusz".

Kursowanie pociągów relacji Cieszyn - Bielsko-Biała Główna - Cieszyn na linii nr 190 zawieszono 10 stycznia 2009 roku, z kolei 13 grudnia 2009 roku zawieszono połączenia międzynarodowe Cieszyn - Český Těšín - Cieszyn. Warto dodać, że o rewitalizacji linii nr 190 na odcinku od Bielska-Bialej do Skoczowa mówi się już od 2013 roku - wtedy województwo śląskie opublikowało dokument zawierający projekt rewitalizacji linii.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook