bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 1 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 4369

Kierowcy z Żywca zapłacą więcej za parkingi w Bielsku-Białej

Prima aprilis:

Już za dwa miesiące w życie wejdzie nowy cennik strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Urzędnicy szykują podwyżki, ale tylko dla wybranej grupy kierowców, którzy powodują najwięcej kolizji na miejskich parkingach. Więcej za zaparkowanie samochodu zapłacą… kierowcy z powiatu żywieckiego.

Statystyka nie kłamie. W ostatnich latach najwięcej, bo aż 73% wszystkich kolizji drogowych na parkingach w Bielsku-Białej powodują kierowcy z rejestracją pojazdu rozpoczynającą się na litery SZY. Potwierdza to redaktor naczelny portalu Bielskie Drogi.

Według nowego taryfikatora kierowcy z samochodem na żywieckich numerach rejestracyjnych do każdej godziny parkingowej dopłacą 50 groszy. Za pierwszą godzinę postoju zapłacą nie 3,50 zł a 4 zł. Za drugą godzinę 4,50 zł. Trzecia godzina będzie kosztować kierowców z Żywca i okolic aż 5 zł. Każda kolejna godzina to koszt 4 zł.

Wyższa opłata będzie naliczana automatycznie po wpisaniu w biletomacie lub aplikacji numeru rejestracyjnego rozpoczynającego się od liter SZY. Dodatkowe środki, które zostaną pozyskane z opłat parkingowych kierowców z Żywca i okolic, zostaną przeznaczone na organizację bezpłatnych kursów dla kierowców mających problemy z parkowaniem pojazdów.

ab, sid, Marta / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

prima aprilis

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "prima aprilis" podaj

Facebook