bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 20 marca 2022
  • 24 marca 2022
  • wyświetleń: 3328

Moskwicz z niesamowitą historią trafił do Bielska-Białej

Historia, w którą trudno uwierzyć. Mały popularny niegdyś na Ukrainie samochód pomieścił ośmioosobową rodzinę, która przed wojną uciekła do Polski. Moskwicz 2141 S (Aleko) z 1990 roku trafił do Prywatnego Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach prowadzonego przez rodzinę Mikuciuków.

Pojazd po wstępnym odrestaurowaniu został wystawiony na charytatywną licytację, z której dochód został przeznaczony na potrzeby wsparcia Ukrainy. Kupił go Rafał Brzazgacz, bielski przedsiębiorca.

Nowy właściciel samochodu ma ambitne plany. Moskwicz 2141 S (Aleko) ma trafić w ręce fachowców, którzy doprowadzą samochód do perfekcji, zachowując jego oryginalny charakter. Następnie wóz ma trafić na kolejną charytatywną aukcję. Wstępnie wiadomo, że będzie to aukcja WOŚP.

Spółka BIELSKIE MEDIA, wydawca portali bielskiedrogi.pl, bielsko.info i bielsko.tv objęła patronat medialny nad akcją, którą roboczo nazwano "Moskwicz dla Ukrainy". Kibicujemy temu projektowi.

DSC02049
Moskwicz 2141 S (Aleko) · fot. sid / bielsko.info


DSC02051
Moskwicz 2141 S (Aleko) · fot. sid / bielsko.info

sid, Marta / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook