bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 10 marca 2022
  • 13 marca 2022
  • wyświetleń: 10355

[WIDEO] Z pl. Wojska Polskiego zniknęła budka z Lodami Eskimo

W czwartek, 10 marca z placu Wojska Polskiego zniknęła legendarna budka z Lodami Eskimo. Nie oznacza to jednak, że nie będziemy już mogli zasmakować tego przysmaku - działalność gastronomiczna zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Z placu Wojska Polskiego znika legendarna budka z Lodami Eskimo
Z placu Wojska Polskiego znika legendarna budka z Lodami Eskimo · fot. bielsko.info


O tym, że z placu Wojska Polskiego zniknie charakterystyczna zółto-czerwona budka z Lodami Eskimo pisaliśmy w artykule "Na wyremontowanym placu nie będzie budki z Lodami Eskimo". Przypomnijmy, władze miasta uznały, że kiosk "nie mieści się w nowej koncepcji aranżacji placu Wojska Polskiego". Jednak, jak mówił wtedy naszej redakcji Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu miejskiego w Bielsku-Białej,"doceniając tradycje tego miejsca, nie samego kiosku, ale usług tam prowadzonych, chcemy go zachować w przestrzeni zmodernizowanego placu. Z właścicielką kiosku z lodami spotkał się Prezydent Miasta. W trakcie tego spotkania pani otrzymała propozycję wynajęcia lokalu należącego do Miasta i zlokalizowanego na samym Placu Wojska Polskiego".W czwartek, 10 marca budka z Lodami Eskimo zniknie z placu Wojska Polskiego. Jednak nie oznacza to, że legendarna marka przysmaków zniknie z tej części miasta. Jak poinformowała portal bielsko.info Danuta Danielczyk, właścicielka Lodów Eskimo, nowy lokal, w którym będzie znajdować się punkt gastronomiczny z Lodami Eskimo, będzie mieścić się w kamienicy przy placu Wojska Polskiego 4, w zachodniej pierzei placu.

Zachęcamy do obejrzenia archiwalnego materiału z cyklu "Kultowe Bielsko" z Lodami Eskimo w roli głównej, który został opublikowany w maju ubiegłego roku.ab, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook