Telewizja bielsko.tv

  • 22 lutego 2022
  • 27 lutego 2022
  • wyświetleń: 10742

Mały bielszczanin rekordzistą świata! Zdobył Everest Base Camp

Sukcesem zakończyła się wyprawa 6-letniego bielszczanina, Mikołaja Adamczyka oraz jego taty Łukasza na Everest Base Camp. Wczoraj w mediach społecznościowych pojawiła się informacja o sfinalizowaniu wyprawy - tym samym mały bielszczanin jako najmłodsza osoba na świecie zdobył Everest Base Camp (5 364 m n.p.m).O zrealizowaniu celu wyprawy oraz zdobyciu rekordów Łukasz Adamczyk poinformował w mediach społecznościowych. - Jest nam niezmiernie miło poinformować, że mamy najmłodszego Polaka na świecie, który 20 lutego o godzinie 10.05 czasu polskiego zdobył zimą Everest Base Camp. Pobijając jednocześnie rekord świata wysokości wśród dzieci. Mikołaj osiągnął w zimowych warunkach wysokość 5364 m.n.p.m Dziękujemy wszystkim za wiarę i wsparcie w nasz projekt Mikołaj Adamczyk Winter Expedition 2022 - napisał na Facebooku Adamczyk.

Mikołaj Adamczyk
Mikołaj Adamczyk · fot. Facebook / Łukasz Adamczyk


Mikołaj Adamczyk z Bielska-Białej ma 6 lat. Wraz ze swoim tatą zdobył Giewont, Świnicę, Mnicha, Krywań, Rysy i szczyt Tofana di Rozes. Adamczykowie nie zapomnieli także o swoim rodzinnym mieście, zabierając do bazy pod mount Everestem flagę Bielska-Białej. Warto dodać, że patronat nad zimową wyprawą najmłodszego polskiego wspinacza oficjalnie objął legendarny himalaista, Krzysztof Wielicki.

Mały bielszczanin rekordzistą świata! Zdobył Everest Base Camp
Mały bielszczanin rekordzistą świata! Zdobył Everest Base Camp · fot. Łukasz Adamczyk


Reportaże wideo o wyprawie Adamczyków do Everest Base Camp przygotowały takie programy, jak Pytanie na Śniadanie, Fakty TVN oraz Wydarzenia. Mikołaj i Łukasz Adamczyk opowiadali o niej także w programie Dzień Dobry TVN - reportaż można obejrzeć tutaj.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook