Telewizja bielsko.tv

  • 18 lutego 2022
  • wyświetleń: 1281

[WIDEO] DK Włókniarzy podsumował konkurs "BOHÚŇOVA PALETA 2021"

Miejski Dom Kultury - Dom Kultury Włókniarzy już po raz kolejny wraz ze Szkołą Artystyczną w Dolnym Kubinie (Słowacja) organizował Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "BOHÚŇOVA PALETA 2021". Na konkurs wpłynęło 2024 prac (w tym 615 z Polski) z ośrodków kultury, szkół, kół i pracowni plastycznych z Polski, Słowacji, Czech, Chin i Litwy.

GRAND PRIX - Gabriela Wyszpolska (5 l.) z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
GRAND PRIX - Gabriela Wyszpolska (5 l.) z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku


Pełna lista nagrodzonych dostępna tutaj. Celem konkursu "BOHÚŇOVA PALETA" są subiektywne wypowiedzi artystyczne uczniów, na podstawie obserwacji rzeczywistości i budowanie głębszych relacji z otoczeniem. W tym roku jego tematem było "Rozumienie świata przez sztukę" - sztuka odsłania nam wiedze o świecie i o nas samych, w sposób, którego często nie potrafimy nazwać - odkrywanie tajników sztuki, szukanie odpowiedzi na pytania o ludzką egzystencję, które zawarte są w twórczości artystycznej.W konkursie mogą brać udział autorzy w wieku od 4 do 20 lat w kategoriach: do 7 lat, do 11 lat, do 15 lat, do 20 lat z przedszkoli, szkół podstawowych, średnich, plastycznych średnich, techników dowolnego typu, z kółek i ognisk plastycznych, domów kultury oraz indywidualnie. Przyjmowane są prace na płaszczyźnie dowolnego formatu w kategoriach: malarstwo, grafika, rysunek, techniki różne (z użyciem różnych eksperymentalnych materiałów), fotografia, grafika komputerowa, prace przestrzenne. Konkurs jest oceniany przez międzynarodowe Jury, które przyznaje dyplomy w złotych, srebrnych i brązowych pasmach oraz wyróżnienia.

mp / bielsko.info

źródło: DK Włókniarzy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook