Telewizja bielsko.tv

  • 12 lutego 2022
  • 14 lutego 2022
  • wyświetleń: 11536

[WIDEO] Pierwszy koncert w Cavatina Hall. Sala robi wrażenie!

W miniony piątek po raz pierwszy publiczność zasiadła w sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku-Białej. Kilka godzin przed inauguracyjnym koncertem udało nam się porozmawiać z ludźmi Cavatiny, którzy są odpowiedzialni za cały projekt.Cavatina Hall to jedna z najnowocześniejszych sal koncertowych w Polsce. Fantastyczne wrażenie robi już z zewnątrz przeszklona elewacja w kształcie muszli, jednak po wejściu do środka i rozgoszczeniu się na jednym z blisko 1000 foteli można poczuć się jak w najlepszych salach koncertowych na świecie.

Na inaugurację działalności sali koncertowej Cavatina Hall wystąpiła kirgiska skrzypaczka Alena Baeva oraz orkiestra Janáček Philharmonic Ostrava. Kalendarz imprez na kolejne miesiące jest już szczelnie wypełniony. W lutym i marcu w Cavatinie wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Ralph Kamiński, Ewa Bem i Grzegorz Turnau. Nie zabraknie też muzyki klasycznej, choćby w postaci koncertu fortepianowego jednego z laureatów Konkursu Chopinowskiego Martína García García.

Jak mówi dyrektor sali koncertowej, Cavatina Hall nie będzie konkurencją dla oferty Bielskiego Centrum Kultury.

- Jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie, nie wchodzimy sobie w drogę. Mogę nawet powiedzieć, że współpracujemy ze sobą, żeby wypełniać te luki, gdy my nie możemy zagrać, i z drugiej strony - nie wszystko może wypalić w BCK-u, więc jest dla nas. Tak samo jest jeśli chodzi o programowanie repertuarów. Tutaj współpracujemy z tymi samymi agencjami i w momencie, kiedy ja nie widzę czegoś, co mogłoby być u nas zagrane, to sugeruję wprost, że jest jeszcze Bielskie Centrum Kultury - mówi Marcin Smolik, dyrektor sali koncertowej Cavatina Hall.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Cavatina Hall

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Cavatina Hall" podaj

Facebook