Telewizja bielsko.tv

  • 11 lutego 2022
  • wyświetleń: 3332

[WIDEO, FOTO] Hałcnów: ruszyła budowa nowego przedszkola

Niespełna tydzień minął od podpisania umowy na wybudowanie nowego przedszkola w Bielsku-Białej, a prace na placu budowy u zbiegu ulic Janowickiej i Jakuba Jasińskiego już rozpoczęły się na dobre. 10 lutego symbolicznego wbicia łopaty pod tę bardzo ważną dla Hałcnowa inwestycję dokonali prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski i prezes spółki Wodpol z Żywca - wykonawcy przedszkola - Adam Marszałek.Prezydent Jarosław Klimaszewski podkreślał radość z faktu, że przetarg na nowe przedszkole w ogóle udało się rozstrzygnąć. - Teraz z inwestycjami jest problem, przede wszystkim z powodu galopujących kosztów. Tu w końcu się udało, ale trzeba było dołożyć pieniądze z budżetu gminy, żeby móc podjąć się realizacji tej inwestycji. Na szczęście przetarg został pozytywnie rozstrzygnięty i dziś oficjalnie rozpoczynamy budowę przedszkola w Hałcnowie - mówił samorządowiec. - Wygląda na to, jeśli terminy zostaną dotrzymane, a to zdarza się rzadko w tych trudnych czasach, to za 18 miesięcy kolejne bielskie dzieciaki będą mogły korzystać z nowego, pięknego przedszkola - dodał.

O tym, jak bardzo potrzebne jest nowe przedszkole w Hałcnowie, przekonywał radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z tego okręgu Bronisław Szafarczyk. - Na to przedszkole społeczeństwo Hałcnowa czeka od dawna. Obecne jest nieco za małe. Kilka oddziałów przedszkolnych jest w szkole podstawowej, ale placówka z tego powodu musi pracować na zmiany. Dlatego wszyscy czekają, aż to nowe przedszkole ruszy - mówił członek Rady Miejskiej.

Rozpoczęcie budowy nowego przedszkola w Hałcnowie - 10.02.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


Przetarg na budowę przedszkola wygrała żywiecka spółka Wodpol. Budynek wraz z zagospodarowaniem terenu za ponad 21 milionów złotych ma powstać w ciągu 18 miesięcy. To nie jest pierwsza realizacja Wodpolu w Bielsku -Białej.

- Generalnie działamy na terenie całego Śląska, Małopolski, a teraz już nawet całego kraju, bo realizujemy umowy w Warszawie i okolicach oraz na północy Polski. W Bielsku-Białej budowaliśmy halę sportową, modernizowaliśmy zabytkową szkołę, ale też wykonywaliśmy inwestycje w szpitalach Pediatrycznym i Wojewódzkim - mówił prezes zarządu Wodpol Adam Marszałek. - Zakładamy, że przedszkole skończymy w terminie. Temat jest prosty, bo budujemy od początku. Jeśli naszych zamierzeń nie pokrzyżuje załamanie łańcucha dostaw materiałów, bo tu pandemia jest największą przeszkodą, to wszystko się uda. Lokalizacja jest fajna, teren budowy dosyć duży, tylko brak materiałów, z którym się teraz dosyć mocno borykamy, może nam przeszkodzić. Projekt jest ładny i będziemy go realizować zgodnie z planami i oczekiwaniami - dodał.

Wizualizacja nowego przedszkola w Hałcnowie · fot. UM Bielsko-Biała


Nowo budowane przedszkole pomieści dziesięć oddziałów na dwóch kondygnacjach - parterze i piętrze. W sumie będzie mogło tam uczęszczać 250 dzieci. Powierzchnia obiektu to 3453,91 m2. Każdy z oddziałów to sala zabaw, a także magazyny sprzętu oraz leżaków i pościeli. Łazienki z natryskiem będą wspólne dla dwóch oddziałów. Więcej o budowie portal bielsko.info pisał tutaj. Inwestycja będzie miała jeszcze swój drugi etap, który obejmie przebudowę skrzyżowania ulic Janowickiej i Jakuba Jasińskiego. Wykonawca tych prac zostanie wyłoniony w osobnym przetargu.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook