Telewizja bielsko.tv

  • 9 lutego 2022
  • wyświetleń: 2227

Pokaz bielskiej projektantki na prestiżowym festiwalu we Włoszech

Bajkowy pokaz kolekcji Natashy Pavluchenko we Włoszech na AltaRoma 2022 zaprezentowany został 4 lutego podczas wydarzenia International Couture. Wysoko ceniona projektantka mody tworząca w Bielsku-Białej Natasha Pavluchenko pokazała najnowszą kolekcję Moon Urbban Fusion na słynnym rzymskim fashion weeku.Natasha Pavluchenko od wielu lat jest zakochana w kolorze czarnym. Stał się jej znakiem rozpoznawczym, a zarazem inspiracją, z której wynikają kolejne projekty. Tym razem czerń prowadzi wprost ku niebu, pełnym mroku, ale i rozświetlonym przez nieskończony blask gwiazd - nawiązanie do kosmosu odnajdziemy w tytule kolekcji: Moon Urbban Fusion. Jej druga część to hołd dla niezwykłego miejsca, w którym projektantka mieszka i pracuje - miasta Bielska-Białej, leżącego u podnóża gór, gdzie splatają się drogi wielu narodowości, religii i światopoglądów. Tu wiele lat temu swoje miejsce na Ziemi odkryła Natasha, tu prowadzi swoją autorską pracownię oraz showroom i jest także dyrektor artystyczną nowego, międzynarodowego festiwalu UrBBan Fusion Art & Fashion Festival, łączącego modę i sztukę w jedną, kreatywną fuzję.

Najnowsza kolekcja Natashy zachwyca wyrafinowanymi detalami, wśród których uwagę zwracają misterne koronki oraz charakterystyczne złote łańcuchy. Dominują długie, lejące się aż do ziemi suknie w kolorze czarnego matu, nawiązujące nieco do XIX-wiecznej estetyki, łącząc zamiłowanie projektantki do elegancji, neogotyku oraz buntowniczego, rockowego stylu. Z kolei rozbudowane marynarki z dużymi poduszkami przywołują pamięć o burzliwych latach 80., dekadzie, w której projektantka się wychowywała, a zarazem nabierała artystycznej dojrzałości. Wszystkie elementy powstają w autorskiej pracowni Natashy i są wykonywane ręcznie przez zespół projektantki. Dzięki temu klientki jej atelier mogą liczyć nie tylko na niepowtarzalny styl, ale także na wysoką jakość wykonania i wyrafinowane wzornictwo. O ubraniach Natashy można śmiało powiedzieć, że są dziełami sztuki, które możemy mieć w swojej garderobie.

Pokaz bielskiej projektantki na prestiżowym festiwalu we Włoszech
Pokaz bielskiej projektantki na prestiżowym festiwalu we Włoszech · fot. Evandro Inetti


Pokaz bielskiej projektantki na prestiżowym festiwalu we Włoszech
Pokaz bielskiej projektantki na prestiżowym festiwalu we Włoszech · fot. Evandro Inetti


Projekty Natashy to prawdziwy popis wyrafinowanego krawiectwa, który doceniają miłośnicy haute couture, sztuki współczesnej oraz wysmakowanego designu. Pokaz, który odbył się w przepięknych, zabytkowych wnętrzach hotelu Baglioni Regina przy via Veneto, zgromadził znakomitych gości: uznane dziennikarki piszące o modzie Cinzię Malvini oraz Stefanię Giacomini, a także sławnego watykańskiego fotografa Evandro Inettiego. Wydarzenie International Couture organizowała Maria Cristina Rigano, którą polska publiczność mogła spotkać m.in. w czasie KTW Fashion Week, bielskiego UrBBan Fusion Art & Fashion Festival czy Cracow Fashion Week.

Patronem pokazu było miasto Bielsko-Biała, organizator UrBBan Fusion Art & Fashion Festival, którego pierwsza edycja odbyła się w grudniu 2021 roku. Głównym partnerem kolekcji jest studio architektoniczne Concept 77, z którym współpracuje Natasha Pavluchenko, realizując autorskie projekty wnętrz oraz budynków. Podczas rzymskiego wydarzenia został pokazany artystyczny film autorstwa Marcina Szendoła z Nowego Studia zrealizowany w zimowej scenerii okolic Bielska-Białej i w atelier projektantki.

Pokaz bielskiej projektantki na prestiżowym festiwalu we Włoszech
Pokaz bielskiej projektantki na prestiżowym festiwalu we Włoszech · fot. Evandro Inetti


AltaRoma to prestiżowy tydzień wysokiej mody (haute couture) odbywający się w Rzymie cyklicznie dwa razy do roku. Prezesem AltaRoma jest Silvia Venturini Fendi, a prezesem honorowym Santo Versace. Natasha Pavluchenko była jedyną polską projektantką obecną w tegorocznym programie. Pokaz odbył się w ramach wydarzenia International Couture, zatytułowanego Dolce Vita organizowanego we współpracy z IFN Foundation.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook