Telewizja bielsko.tv

  • 31 stycznia 2022
  • 15 lutego 2022
  • wyświetleń: 10589

[WIDEO] Udało się! 18-letni Mateusz ma szansę stanąć na nogi

Wczoraj na portalu SiePomaga.pl osiągnięto 100% celu zbiórki na rzecz 18-letniego Mateusza Gruszczyka z Bielska-Białej! Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie operacyjne w Paley European Institute. - Pieniądze są, operacja się odbędzie. Naszego szczęścia nie da się wyrazić słowami - skomentowała osiągniecie celu zbiórki pani Jolanta, mama Mateusza, w mediach społecznościowych.- KOCHANI!!! Nasza wdzięczność jest bezgraniczna. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, łzy szczęścia płyną do oczu, radość wypełnia serca!!! Brak nam słów żeby wyrazić naszą wdzięczność. Jesteście wspaniali. Nie ma możliwości żeby każdemu z osobna podziękować, ale chcę żebyście wiedzieli, że bez Was, bez każdej najdrobniejszej wpłaty, wystawionej licytacji, udostępnień, komentarzy, tony zakrętek i baterii, które zbieraliście to by się nie udało. Każdy gest ma ogromne znaczenie. Wspaniale mieć obok siebie takich cudownych ludzi - napisała pani Jolanta, mama Mateusza, w mediach społecznościowych w poniedziałkowy wieczór.- W chwilach zwatpienia dawaliście mi nadzieję. Pozwoliliście uwierzyć, że to się uda, że Mati - mój syn będzie chodził. Nie wiem czy jesteście Państwo w stanie sobie wyobrazić nasze emocje ale są ogromne!!!! 20.01 Wracając z Warszawy na koncie było 67 tysięcy i ograniczony czas - niecały miesiąc na uzbieranie 80%!!!! Wtedy wydawało się to nieosiągalne. A jednak jest 14.02 a my jesteśmy w Warszawie, na koncie jest 100%. Możemy spać spokojnie. Pieniądze są, operacja się odbędzie. Naszego szczęścia nie da się wyrazić słowami Wielkie podziękowania dla Was kochani DZIĘKUJĘ!!!! Udało się. Dobiegliśmy do mety po sprawność Mateusza. Teraz wszystko w rękach dr Paleya. Będę Was informować na bieżąco o stanie Mateusza i o jego postępach w rehabilitacji. Trzymajcie kciuki - dodała bielszczanka.

Poniżej możecie przeczytać artykuł na temat Mateusza Gruszczyka, który portal bielsko.info opublikował 31 stycznia.

Ostatnia szansa dla Mateusza, aby stanął na nogi18-letni Mateusz Gruszczyk z Bielska-Białej od wielu lat walczy z wszechogarniającym bólem, który odebrał mu możliwość poruszania się o własnych siłach, a nawet samodzielnego, odręcznego pisania. Już jako kilkulatek cierpiał z powodu potwornego bólu nóg. Obecnie boryka się z wieloma chorobami, które odbierają mu nadzieję na inne, lepsze jutro. Jest pod ciągłą opieką mamy. Jego życie zmieni się jednak, jeśli uzbiera pieniądze na operację w Paley European Institute.

Mateusz to inteligentny młody chłopak, który uwielbia uczyć się matematyki i angielskiego. Bardzo lubi szkołę, choć w zajęciach może uczestniczyć jedynie zdalnie, ze swojego łóżka w mieszkaniu przy ul. Gorkiego. Bardzo rzadko je opuszcza, ponieważ problem stanowi samo poruszanie się po mieszkaniu, a co dopiero zejście z czwartego piętra bloku czy powrót na górę. Każda taka akcja wymaga pomocy kilku dorosłych mężczyzn.

Mateusz choruje na wiele chorób, w tym zespół Ehlersa-Danlosa, zespół Marfana, zespół Aspergera czy padaczkę lekooporną. Genetyka go nie oszczędza. EDS to właśnie grupa chorób genetycznych charakteryzujących się nadmierną wiotkością, czyli hipermoblinością stawów i zaburzeniami w budowie oraz syntezie tkanki łącznej. Chłopak ma jednak szansę na normalniejsze życie. Marzy o pójściu na studia czy o samodzielnym pójściu gdziekolwiek.

Odkąd pamięta, jego poruszaniu się towarzyszył ból. Jedyną szansą na zmianę jest operacja przeprowadzona w Paley European Institute. Jej koszt, jak i koszt badań genetycznych czy rehabilitacja to kwota kilkuset tysięcy złotych. Mateuszem na co dzień zajmuje się jego mama, Jolanta. Na ile mogą pomagają też babcia i siostra. Udźwignięcie związanych z tym obowiązków, jak i kosztów operacji oraz leczenia są ponad ich możliwości. Dlatego proszą o pomoc w zbiórce, która - aby Mateusz mógł być zoperowany - powinna zakończyć się najpóźniej w połowie lutego.

Ariel Brończyk, mp, Elżbieta Goraus / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook