Telewizja bielsko.tv

  • 19 stycznia 2022
  • 31 stycznia 2022
  • wyświetleń: 7008

[WIDEO, FOTO] WOŚP-owy autobus wyjechał na ulice Bielska-Białej

Podobnie, jak przed rokiem, również i w tym na ulice Bielska-Białej wyjechał WOŚP-owy autobus. Atrakcję, z okazji 30. finału WOŚP, przygotował Miejski Zakład Komunikacyjny. MZK przygotował także zwiedzanie zakładu.

WOŚP-owy autobus wyjechał na ulice Bielska-Białej - 30.01.2022 · fot. Facebook / Jarosław Klimaszewski - Prezydent Bielska-Białej


Tym razem nie były to kursy liniowe, ale specjalnie utworzona na tę okazję trasa. Swój początek miała na przystanku autobusowym Warszawska Dworzec (w kierunku centrum). Autobus odwiedził m.in. osiedla Kopernika, Wojska Polskiego czy Beskidzkie. W planach były cztery takie przejazdy.

Loading...


- Głównym punktem programu są koncerty, które będą się odbywały w czasie podróży. 
O godzinie 10.00 i 12.00 w WOŚP-owym autobusie wystąpi kapela góralska PsioCrew 
z gościnnym udziałem akordeonisty Tadeusza Olmy. Podczas kursu o godzinie 14.00 
i 16.00 dla pasażerów zagra nowoczesne trio instrumentalne The ThreeX - informowała przed wydarzeniem rzeczniczka MZK, Agnieszka Dąbrowska.

Loading...


W autobusie byli obecni bielscy wolontariusze z puszkami. Tak jak podczas poprzedniego finału i tym razem nie zabrakło wśród nich reprezentantów grupy rekonstrukcyjnej Bractwo Śródziemia. Na przystanku "Warszawska Dworzec" na bielszczan czekał prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski, który także zbierał datki na rzecz WOŚP. Pierwsza część przejazdu trwała około 25 minut. Po tym czasie zaplanowano postój na terenie zajezdni. Była to okazja do zwiedzenia części zakładu. Cały program dla jednej grupy pasażerów trwał około 1 godz. i 40 min. Dodatkowo przygotowano dla uczestników sporo niespodzianek.

Loading...


Wydarzenia towarzysząceAukcje na Allegro - Spółka wystawiła także na licytację 4 tablice kierunkowe. Przez wiele lat były one wykorzystywane do informowania pasażerów o numerze linii i kierunku jazdy autobusu. 
Z czasem zastąpiły je wyświetlacze. Dodatkowym walorem jest fakt, że większość z nich dotyczy nieistniejących już linii. Aukcje rozpoczęły się 24 stycznia.

Kontrola świateł - w 30. Finał WOŚP włączyła się również Stacja Kontroli Pojazdów zlokalizowana na terenie Spółki. 30 stycznia w godzinach od 8.00 do 14.00 było można przyjechać na bezpłatną kontrolę i ustawienie oświetlenia w samochodzie. Byłato również okazja, żeby przekazać datek na rzecz Orkiestry.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook