Telewizja bielsko.tv

  • 15 stycznia 2022
  • 25 stycznia 2022
  • wyświetleń: 8031

Bielsko-Biała na podium plebiscytu na "świetlną stolicę Polski"

Trzecie miejsce dla Bielsko-Białej w plebiscycie "Świeć się z Energą" na świetlną stolicę Polski. Głosowanie zakończyło się 25 stycznia, a świetlną stolicą Polski został zachodniopomorski Trzebiatów. Bielsko-Białą wyprzedził również Ostrów Wielkopolski.

Dekoracje świąteczne na ulicach Bielska-Białej - 14.12.2021 · fot. Paweł Sowa / UM Bielsko-Biała


Wcześniej nasze miasto wygrało pierwszy, wojewódzki etap plebiscytu, co dało nam możliwość walki o tytuł świetlnej stolicy kraju. Portal bielsko.info pisał o tym tutaj

Plebiscyt Świeć się z Energą ma tradycyjnie ważny, jeśli nie najważniejszy, wymiar charytatywny. Nagrody w nim zdobyte są bowiem przekazywane najbardziej potrzebującym. Za zwycięstwo w pierwszym etapie do Bielska-Białej trafi zestaw 18 urządzeń AGD o wartości 10.000 zł: lampa wirusobójcza UV-C z oferty spółki Energa Oświetlenie, trzy lodówki, trzy pralki, kuchenka elektryczna, dwie mikrofalówki, trzy odkurzacze, trzy sokowirówki i dwa miksery.

W poprzednich latach nasze miasto już trzykrotnie było świetlną stolicą Polski.

Dekoracje świetlne, które pojawiały się w Bielsku-Białej przed świętami Bożego Narodzenia, zdobią Rynek, plac Bolesława Chrobrego, ulice Przechód Schodowy, 11 Listopada, Ratuszową, plac Wolności, plac Ratuszowy i krzywy mostek na rzece Białej. Wśród nich jest piękna, nowa, miejska choinka, figura Reksia oraz figury Bolka i Lolka - postaci wykreowanych przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, Mikołaj siedzący w saniach ciągniętych przez renifery czy dżentelmen i dama symbolizujący dwa połączone 71 lat temu miasta - Bielsko i Białą - oraz wiele innych elementów, przewieszek, wieńców, ozdób latarni, które tworzą estetyczną, zgraną całość cieszącą oko bielszczan i turystów jeszcze do 2 lutego.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook