Telewizja bielsko.tv

  • 10 stycznia 2022
  • 31 stycznia 2022
  • wyświetleń: 6245

[WIDEO, FOTO] Za nami jubileuszowy Narciarski Puchar Reksia

W niedzielę, 30 stycznia na stoku Siglany w Wiśle odbył się jubileuszowy, 10. Puchar Reksia. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na starcie stawił się komplet zawodników - nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji, Czech oraz Niemiec. Zawody odbyły się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej, Jarosława Klimaszewskiego.Puchar Reksia to największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci, wpisane w kalendarz imprez narciarskich FIS. Młodzi amatorzy białego szaleństwa wystartują na dwóch slalomach - krótszym dla początkujących, dłuższym dla bardziej zaawansowanych w dwunastu grupach, z podziałem na dziewczęta i chłopców.

- Trochę szkoda, że puchar Reksia nie odbył się w tym roku w Bielsku-Białej, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników. Silny wiatr zmusił organizatorów do przeniesienia zawodów do Wisły. Puchar ma już swoją tradycję, uczestniczą w nim dzieci z Bielska-Białej i okolicy, i co roku, mimo różnych trudności, zawody się odbywają. Fajnie, że i w tym roku udało się je przeprowadzić, choć praktycznie z dnia na dzień trzeba było przenieść imprezę z naszego miasta do Wisły. Duże gratulacje dla organizatorów za sprawne działanie - mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. - Nasz podgórski region słynie z ludzi uprawiających sporty zimowe. Bardzo się cieszę się, że młodzi się do nich garną, bo to nam daje nadzieję, że pojawią się nowe talenty, które będą zdobywać puchary i medale w imprezach krajowych czy międzynarodowych - dodał samorządowiec.

10. Narciarski Puchar Reksia - 30.01.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


W zawodach mogli wziąć udział dzieci i młodzież do 13. roku życia - zarówno amatorzy, jak i trenujący narciarstwo. Podczas zmagań na stoku uczestnikom towarzyszyła maskotka imprezy - Reksio. W tym roku organizatorzy przyjęli zgłoszenia do uczestnictwa w imprezie od 400 małych Reksiaków i 40 w grupie wiekowej 30 plus. Zawodnicy brali udział w dwóch slalomach - krótszym oczywiście dla początkujących, dłuższym dla bardziej zaawansowanych Reksiaków. Młodsi zawodnicy wystartowali w grupach z podziałem na dziewczęta i chłopców. W kategorii 30 plus startowano bez podziału na kobiety i mężczyzn. Zwycięzcy do trzeciego miejsca nagrodzeni zostali pucharami i nagrodami rzeczowymi, miejsca 4-6. nagrodzone zostały dyplomami i upominkami. Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajął w zawodach, otrzymał pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy oraz upominki. Wyniki zawodów można znaleźć tutaj.

Puchar Reksia to impreza, która propaguje ideę sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. To również wydarzenie na stałe wpisane do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook