Telewizja bielsko.tv

  • 10 stycznia 2022
  • wyświetleń: 21906

[FOTO] Msza święta z Bielska-Białej transmitowana na cały świat

Msza święta z kościoła pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej (os. Karpackie) była transmitowana na cały świat dzięki TVP Polonia. Emisja na żywo odbyła się w niedzielę, 9 stycznia - dzień ten był obchodzony w kościele rzymskokatolickim jako Niedziela Chrztu Pańskiego.

Msza święta w kościele Jezusa Chrystusa odkupiciela Człowieka - 9.01.2022 · fot. www.diecezja.bielsko.pl / TVP Polonia


Mszy świętej przewodniczył biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. W liturgii licznie brały udział dzieci oraz całe rodziny. Specjalne kazanie wygłosił wikariusz parafii pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Oprawę muzyczną zapewnili chórzyści parafialni oraz dzieci i młodzież z Kapelki Ludowej „Beskidek”.

Biskup pokropił wodą święconą zebranych wiernych na pamiątkę przyjętego chrztu, a odpowiedzialny za transmisję telewizyjną ks. Andrzej Gołębiowski SDB, kierownik Redakcji Programów TVP3 Kraków, przypomniał, że w minionym roku w świątyni na jednym z największych bielskich osiedli sakrament chrztu świętego przyjęło 40 dzieci. Zebranych na modlitwie - m.in. przedstawicieli grup modlitewnych i formacyjnych oraz reprezentantów rządu, a także widzów - powitał administrator parafii ks. Piotr Borgosz.

Specjalne kazanie dla dzieci, przy użyciu różnych rekwizytów, w tym min. pluszowej owieczki „Karpatki”, powiedział wikary ks. Filip Magiera, który w słowie do dorosłych przyznał, że pierwszym doświadczeniem miłości Pana Boga w jego życiu była miłość rodziców.

mp / bielsko.info

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook