Telewizja bielsko.tv

  • 29 grudnia 2021
  • 3 stycznia 2022
  • wyświetleń: 10808

[WIDEO] Trwa przebudowa placu Wojska Polskiego

Trwa przebudowa placu Wojska Polskiego. Obecnie prace obejmują teren środkowej oraz zachodniej części placu, które są wyłączone z ruchu. Nadal czynny jest parking od strony Kamienicy pod Żabami.Jak informowaliśmy tutaj, plac Wojska Polskiego podzielono na trzy strefy: Pierwsza to obszar wzdłuż wschodniej i zachodniej elewacji budynków. Powstanie tu m.in. pas o szerokości 10 metrów, w którym zostaną posadzone drzewa. W drugiej strefie - bliżej centrum placu, powstanie pas szerokości 4 metrów, tworzący drogę pożarową do kamienic. Strefa trzecia to centralna część placu z dekoracyjną fontanną, elektronicznym fortepianem i stylizowanym zegarem.

Inwestycji będzie towarzyszyć także przebudowana ulicy Cyniarskiej. Wzdłuż jej ciągu powstanie parking. Ulicy zostanie przywrócony historyczny przebieg. Wizualnie zostanie bardziej „wyprostowana”, a nasadzenia kolejnych drzew odtworzą hipotetyczną zachodnią pierzeję.

Ariel Brończyk, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook