Telewizja bielsko.tv

  • 21 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3794

[WIDEO, FOTO] Hiszpanie stworzą akademię piłkarską TSP

Podczas konferencji prasowej w bielskim Ratuszu podpisany został list intencyjny pomiędzy hiszpańską akademią Cultural Y Deportiva Leonesa a właścicielami TS Podbeskidzie, którego celem jest utworzenie akademii piłkarskiej.

Hiszpanie stworzą akademię piłkarską TSP
Hiszpanie stworzą akademię piłkarską TSP · fot. UM Bielsko-Biała


Po stronie CD Leonesa zasiedli Dyrektor Generalny Felipe Llamazares Díez oraz współpracujący z hiszpańskim klubem Andrzej Janeczko. Bielsko-Białą reprezentował prezydent Jarosław Klimaszewski oraz współwłaściciel TSP Edward Łukosz. Przedmiotem porozumienia ma być docelowe utworzenie akademii według wzoru słynnej katarskiej Aspire Academy, która jest głównym właścicielem hiszpańskiego klubu.

Podpisanie listu intencyjnego w bielskim Ratuszu - 20.12.2021 · fot. Jan Drabek / tspodbeskidzie.pl


- Bardzo się cieszę, że po rozmowach, które trwały od sierpnia doszliśmy do porozumienia. To co jest najważniejsze dla kibiców, do których się zaliczam, klub TS Podbeskidzie jest dobrem tego miasta i chcemy żeby się rozwijał. Obok klubu chcemy, żeby rozwijał się sport wśród dzieci i młodzieży co w przyszłości doprowadzi do tego, że będziemy mieli profesjonalnych zawodników szkolonych we własnej akademii na najwyższym poziomie. Są to gotowe rozwiązania, sprawdzone już gdzie indziej i chcemy z nich skorzystać. Uważam, że jest to szansa i dla klubu i dla miasta - mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.Także Edward Łukosz, prezes PMiW Łukosz zwracał uwagę na pozytywne aspekty dzisiejszego spotkania - Szanowni Państwo od pierwszego dnia kiedy przyszedłem do klubu było dla mnie oczywiste że klub musi się profesjonalizować. Nieodłączne było to związane z tematem akademii, dziś dzięki zaangażowaniu prezydenta Klimaszewskiego oraz wiceprezydenta Kuci oraz naszych hiszpańskich partnerów udało się osiągnąć porozumienie. Aspire to jedna z największych i najlepszych akademii sportowych na świecie, cieszę się że dziś podpisany zostanie list intencyjny i w przyszłości będziemy mogli szkolić na licencji tak znakomitej akademii. Gwarantuje to bardzo dobrą przyszłość młodym sportowcom, ale jest też dużą wartością dla miasta i klubu TS Podbeskidzie.

- Bardzo dziękuje Prezydentowi za to, że zostaliśmy tak dobrze przyjęci. Jesteśmy tutaj dzięki wieloletnim doświadczeniom biznesowym z panem Edwardem. W rozmowach, które prowadziliśmy zawsze mówił o swoim marzeniu, jakim jest stworzenie w Bielsku-Białej akademii na najwyższym poziomie. Akademia Aspire to rządowa akademia Kataru, która rozpoczęła działalność koncentrując się na sportowcach katarskich, ale obecnie działa już na całym świecie. Aspire to akademia skupiona nie tylko na sporcie, ale również na rozwoju zawodnika jako człowieka. Pierwszym krokiem w budowaniu akademii jest szkolenie trenerów oraz stworzenie odpowiedniej metodologii pracy - dziś pod względem szkolenia młodzieży akademia Leonesy jest jedną z najlepszych w Hiszpanii, a drużyny młodzieżowe rywalizują z akademiami Realu czy Atletico Madryt - opowiadał o samej akademii dyrektor generalny CD Leonesa Felipe Llamazares Diez.

mp / bielsko.info

źródło: Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Facebook