Telewizja bielsko.tv

  • 10 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2765

Działania "Bezpieczne przejście": zarejestrowano 70 wykroczeń

W środę, 8 grudnia mundurowi z bielskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą "Bezpieczne przejścia". Ich celem była kontrola zachowania kierowców oraz pieszych na oznakowanych przejściach dla pieszych. Wykorzystując w działaniach drona, policjanci zarejestrowali ponad 70 wykroczeń.

Działania "Bezpieczne przejście": zarejestrowano 70 wykroczeń
Działania "Bezpieczne przejście": zarejestrowano 70 wykroczeń · fot. KMP Bielsko-Biała


W środę policjanci z bielskiej drogówki prowadzili działania związane z bezpieczeństwem na oznakowanych przejściach dla pieszych. Stróże prawa zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Przede wszystkim sprawdzali, czy przestrzegają oni obowiązujących przepisów oraz właściwe reagują na pieszych, umożliwiając im bezpieczne przejście. Policjanci przyglądali się też zachowaniu samych pieszych. Sprawdzali, czy nie wchodzą oni wprost pod jadące pojazdy oraz, czy przestrzegają obowiązujących przepisów podczas przechodzenia przez jezdnię. Mundurowi podczas działań wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny policji. Operatorzy drona monitorowali rejony przejść dla pieszych i kiedy zaobserwowali wykroczenie, powiadamiali najbliższy patrol, który zatrzymywał do kontroli drogowej pojazd lub legitymował pieszego.Podczas działań policjanci odnotowali ponad 70 wykroczeń drogowych. 15 kierowców przekroczyło prędkość w rejonie przejścia dla pieszych, 7 popełniło wykroczenia wobec pieszych, 2 nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym na przejściu, a 5 wyprzedzało na nim. Stróże prawa zarejestrowali także zachowania 3 pieszych, którzy popełnili drogowe wykroczenia na przejściach.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook