Telewizja bielsko.tv

  • 9 grudnia 2021
  • 13 grudnia 2021
  • wyświetleń: 3765

[WIDEO] Co mają wspólnego święta, inflacja i wydatki? Sonda pod sklepem

Chyba każdy, kto regularnie robi zakupy i opłaca rachunki, zdążył już zauważyć, że ceny poszły ostro w górę. Galopująca inflacja sprawia, że nawet podwyżki pensji niewiele zmieniają, a jedynie pozwalają utrzymać wydatki na poprzednim poziomie. Koszty życia wzrastają, tymczasem idą święta. To czas, kiedy większość z nas nie lubi oszczędzać. Będziemy zaciskać pasa, a może pofolgujemy sobie jak co roku, na przekór topniejącym finansom?Przed świętami wydajemy zdecydowanie więcej pieniędzy niż zwykle. Niby to tylko trzy dni z Wigilią włącznie, a związane z nimi wydatki dość znacznie wpływają na stan naszego konta. Kosztuje jedzenie, prezenty i świąteczny wystrój.

W tym roku jest drożej niż rok temu i w poprzednich latach, zauważył to chyba każdy, kto regularnie robi zakupy spożywcze, płaci rachunki i tankuje samochód. W ostatniej sondzie ulicznej zapytaliśmy bielszczan, czy w związku ze wzrostem cen, mają zamiar ograniczyć wydatki świąteczne. A może jak zwykle będzie na bogato? Okazało się, że są i tacy szczęśliwcy, którzy nie odczuli zmian.

Ariel Brończyk, Elżbieta Goraus / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook