Telewizja bielsko.tv

  • 1 grudnia 2021
  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 23636

[WIDEO] Nowa choinka świeci! Już nie stożek, a imitacja drzewa

3 grudnia o 17.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste rozświetlenie choinki miejskiej. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne, słodycze dla dzieci i kolejna odsłona akcji Świeć przykładem - noś odblaski.Choinka, jest nowa, okazalsza od poprzedniej, nieznacznie wyższa i - co ważne - imituje naturalne drzewo - ma brązowy pień i gałązki podobne do prawdziwej jodły. Konstrukcja jest ustawiona na cokole z napisem Bielsko-Biała, na którym znajdują się też prezenty, a samo drzewko udekorowane jest w bombki i lampki w kolorze złota, czerwieni i srebra oraz gwiazdę na czubie.

Rozświetlenie miejskiego drzewka odbyło się po tradycyjnym odliczaniu wspólnie z prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim i zaproszonymi gośćmi - przedstawicielami miejscowych kościołów. Chwilę po rozświetleniu choinki zabłysnęły również dekoracje świetlne na placu Bolesława Chrobrego oraz Chanukija - ustawiony specjalnie na tę okazję przy fontannie żydowski świecznik zapalany podczas święta Chanuka.

choinka
Choinka na placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej - 3.12.2021 · fot. BBDron


Wydarzeniu towarzyszyły piosenki bożonarodzeniowe w wykonaniu zespołu z Miejskiego Domu Kultury i odtwarzane kolędy. W tym czasie na placu swoją akcję profilaktyczną pod hasłem Świeć przykładem - noś odblaski przeprowadziło również, wspólnie z miejscową policją, Radio Bielsko. Uczestnicy otrzymali odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczni dla kierowców.

Choinka miejska to tradycyjnie nie jedyna świąteczna dekoracja świetlna, która pojawi się w Bielsku-Białej przed świętami Bożego Narodzenia. Do 10 grudnia dekoracji doczekają się też plac Ratuszowy, ul. Ratuszowa, plac Wolności, ul. 11 Listopada, placyk przy Reksiu, ul. Przechód Schodowy, przejście podziemne na plac Bolesława Chrobrego, sam plac, Rynek i osiem odchodzących od niego malowniczych uliczek - ul. Podcienie, Wzgórze, Schodowa, Kościelna, Cieszyńska, Celna, Kręta i Juliusza Słowackiego oraz zamek - siedziba Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej.

choinka
Choinka na placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej - 3.12.2021 · fot. BBDron


Na placu Ratuszowym również stanie choinka, a nad wejściem do historycznego budynku Ratusza pojawi się dekoracja w formie przewiązki. Na krzywym mostku nad rzeką Białą staną natomiast ozdobne łuki. Ulicę Ratuszową oświetlą wianki, a na placu Wolności pojawią się Bolek i Lolek. Wyjątkowego oświetlenia doczeka się też ul. 11 Listopada, gdzie nad głowami przechodniów będzie dużo więcej przewiązek niż w poprzednich latach. W rejonie mostu na rzece staną rozświetlone figury - kogo? To na razie niespodzianka - będą nawiązywały do przypadającej w tym roku 70. rocznicy połączenia Bialska i Białej. Nie będzie to na pewno Reksio, który zazwyczaj stał w tym miejscu.

Figura Reksia stanie natomiast przy ul. Przechód Schodowy. Tu na schodach również pojawia się choinki. Między mostem a ul. ks. Stanisława Stojałowskiego swoje miejsce znajdzie Mikołaj na saniach ciągniętych przez renifery. Ozdoby zawisną także po obu stronach przejścia podziemnego pod ul. 3 Maja, skąd wejdziemy na plac Bolesława Chrobrego ozdobiony właśnie choinką miejską i dekoracjami na latarniach oraz projekcjami na elewacji zamku. Na placu stanęła już ramka świetlna do robienia zdjęć. Ostatni świąteczną szatę otrzyma Rynek i odchodzące od niego uliczki. Światła zawisną na drzewach, studni i latarniach. Na ul. Władysława Orkana prawdopodobnie swoje miejsce znajdzie drewniana szopka.

Choinka rozbłysła! - 3.12.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


Wszystkie dekoracje powinny rozbłysnąć do 10 grudnia i cieszyć oko bielszczan i gości do końca stycznia przyszłego roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook