Telewizja bielsko.tv

  • 17 listopada 2021
  • 21 listopada 2021
  • wyświetleń: 9415

Protest antyszczepionkowców pod izbą lekarską w obronie lekarki

We wtorek 16 listopada Okręgowy Sąd Lekarski w Bielsku-Białej wydał postanowienie o tymczasowym zawieszeniu prawa wykonywania zawodu dla Katarzyny Bross von Walderdorff, lekarki znanej w środowisku antyszczepionkowym. W trakcie rozprawy pod siedzibą Beskidzkiej Izby Lekarskiej protestowało około 20 osób.Wniosek o zawieszenie prawa wykonywania zawodu na okres 1 roku złożył Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Bielsku-Białej. Zarzut dotyczy wystąpienia Katarzyny Bross von Walderdorff w trakcie pikniku laktacyjnego, który odbył się 1 sierpnia 2021 roku przed Szpitalem Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W zarzucie czytamy, że lekarka "szerzyła informację niezgodne z aktualną wiedzą medyczną na temat szczepień przeciwko COVID-19, czynnie propagowała postawy antyzdrowotne działając na szkodę pacjentów i całego społeczeństwa czym naruszyła art. 71 kodeksu etyki lekarskiej".

Lekarka nie stawiła się na rozprawie z przyczyn osobistych. Reprezentował ją pełnomocnik. Pikietę w obronie lek. Katarzyny Bross von Walderdorff zorganizowały środowiska, które nie uznają pandemii wirusa COVID-19.

Ostatecznie Okręgowy Sąd Lekarski przychylił się do wniosku Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej i zawiesił lekarce prawo do wykonywania zawodu na okres 1 roku.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Facebook