Telewizja bielsko.tv

  • 16 listopada 2021
  • 21 listopada 2021
  • wyświetleń: 6239

[WIDEO] Podwyżki za parkowanie - bielszczanie czują się poszkodowani

Bielsko-Biała idzie za przykładem innych miast i chce wprowadzić podwyżki za parkowanie. Jak twierdzą bielscy urzędnicy, krok ten jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Co dokładnie się pod tym kryje? Z jakim odbiorem spotkał się projekt podwyżek?W Strefach Płatnego Parkowania trudno o wolne miejsca parkingowe, rotacja pojazdów jest bardzo niewielka, a mobilni mieszkańcy nie są w stanie zaparkować blisko domu - o takich bolączkach opowiadali nam podczas realizacji materiału użytkownicy SPP. Włodarze także znają te problemy, a jako rozwiązanie zaproponowali podwyżki.

Wyższy koszt postoju ma zwiększyć ruch na parkingach i ułatwiać znalezienie miejsc parkingowych m.in. posiadaczom abonamentów. Te zresztą również mają wzrosnąć - ze 100 do 150 zł rocznie dla mieszkańców i ze 140 na 200 zł miesięcznie dla przedsiębiorców. Jeśli chodzi o taryfikację opłat, nowa miałaby wyglądać następująco: za pierwsze 30 minut postoju zapłacimy 2 zł (obecnie 1 zł), za pierwszą godzinę - 3,5 zł (obecnie 2 zł), za drugą godzinę - 4 zł (obecnie 2,3 zł), za trzecią - 4,5 zł (2,5 zł), a za każdą kolejną godzinę dopłacimy 3,5 zł (w tej chwili 2 zł).

Jeśli radni przegłosują projekt uchwały, płatna strefa będzie funkcjonowała o godzinę dłużej - od 8 do 17, a nie jak dotychczas do 16. Ta zmiana ma pomóc mieszkańcom w znalezieniu wolnego miejsca po godzinie 16, co do tej pory jest utrudnione przez innych użytkowników korzystających już o tej porze z możliwości bezpłatnego parkowania. Modyfikacjom ulegną również zasady parkowania dla mieszkańców. Ich abonament obejmie trzy wskazane i preferowane ulice, na których będzie obowiązywał, znajdujące się bezpośrednio w pobliżu miejsca zameldowania.

Ariel Brończyk, Elżbieta Goraus / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook