Telewizja bielsko.tv

  • 15 listopada 2021
  • wyświetleń: 1166

Jaką techniką aplikować serum do twarzy?

Materiał partnera:

Zarówno krem do twarzy, jak i serum to produkty, które mogą uzupełniać naszą codzienną pielęgnację skóry. Ważne jednak, aby nauczyć się ich prawidłowej aplikacji, dzięki czemu zawarte w nich składniki aktywne będą lepiej wchłanialne. To wcale nie jest trudne, ale wymaga poznania metod oraz kolejności nakładania. Oto co warto wiedzieć o rutynie pielęgnacyjnej i jak się do niej odpowiednio przygotować.

Linkhouse


Co wybrać - krem czy serum?Szczególnie popularnym produktem jest krem do twarzy, który można aplikować na buzię zarówno rano, jak i wieczorem. Ale nie zapominajmy o tym, że dobrze dobrane serum do twarzy również może być produktem uniwersalnym. Podczas wyboru preparatu zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego właściwości, ale także konsystencję i czas wchłaniania. Ten ostatni czynnik jest ważny zwłaszcza przy porannej aplikacji, kiedy sięgamy również po kosmetyki kolorowe.

Co więc wybrać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zależne jest to głównie od naszych preferencji i potrzeb naszej cery.

Jakie działanie może mieć serum do twarzy lub krem?Zarówno serum do twarzy, jak i krem to produkty o przeróżnych właściwościach. Tych może być naprawdę wiele, począwszy od uregulowania pracy gruczołów łojowych, poprzez przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia, napięcia czy przeciwdziałanie procesowi starzenia. Warto zwrócić na zawarte w produktach substancje aktywne, ponieważ to od nich zależy, jaki efekt możemy uzyskać przy regularnym stosowaniu kosmetyku.


Jak aplikować krem do twarzy?Krem do twarzy aplikujemy zawsze na oczyszczoną skórę. Nigdy nie sięgamy po produkt, jeżeli wcześniej nie przeprowadziliśmy poprawnie oczyszczania. Może być to wieloetapowy demakijaż albo po prostu poranne mycie cery. Krem do twarzy bardzo często umieszczony jest słoiczku albo tubce. Starajmy się, aby jak najmniej bakterii dostało się do środka. W takim przypadku można sięgnąć między innymi po szpatułkę do nakładania.

Staramy się, aby kosmetyku nie nałożyć za dużo, ponieważ przedłuży to czas jego wchłaniania. Chyba że właśnie taki efekt chcemy uzyskać, na przykład podczas wieczornej pielęgnacji. Upewnijmy się, czy krem do twarzy może być aplikowany w okolicach pod oczami, ponieważ niektóre składniki aktywne mogą być zbyt drażniące dla tak delikatnej skóry. Produkt należy rozprowadzić równomiernie na twarzy, szyi oraz dekolcie.

Jak aplikować serum do twarzy?Serum do twarzy nakładamy bardzo podobnie jak krem. Z tą różnicą, że ma ono płynną, nieco oleistą postać, dlatego jeszcze łatwiej jest nam rozsmarować je na obszarze twarzy, szyi i dekoltu. Tutaj również musimy upewnić się, czy dany kosmetyk można stosować w okolicach pod oczami.

Równie ważny jest fakt, że serum do twarzy można używać w połączeniu z kremem. W jaki sposób? Po oczyszczeniu buzi wybieramy najpierw produkty płynne. Idealną okluzją będzie tutaj gęsta postać kremowa, która dodatkowo zabezpieczy skórę.

Pamiętajmy jednak, by upewnić się, czy poszczególne składniki aktywne mogą być stosowane w takim połączeniu i czy nie wywołają niepożądanych zmian.

Facebook