Telewizja bielsko.tv

  • 12 listopada 2021
  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 9210

[WIDEO] Policyjny dron pomógł wypatrzyć narkotykowy proceder

Bielscy policjanci zatrzymali 17-letniego bielszczanina podejrzanego o posiadanie ponad 40 gramów marihuany i udzielenie tego narkotyku innej osobie. W ręce mundurowych wpadł też jego kompan, 17-letni mieszkaniec Bielska-Białej, który miał od niego przy sobie kilka gramów tego narkotyku. Wypatrzyli ich operatorzy policyjnego drona.W ubiegłą sobotę w godzinach popołudniowych policjanci z bielskiej komendy patrolowali okolicę Osiedla Złote Łany przy użyciu policyjnego drona. W pewnym momencie operator drona zwrócił uwagę na znajdujący się w jednym z położonych przy osiedlu zagajnik, w którym przy prowizorycznie ustawionym stoliku siedzieli dwaj młodzi ludzie.

- Po przyjrzeniu się bliżej ich zachowaniu okazało się, że jeden z mężczyzn wyjął z plecaka foliową torebkę z marihuaną, z której wyjął kilka porcji tego narkotyku, a następnie przekazał je towarzyszowi. Stróże prawa obsługujący drona natychmiast przekazali informację dyżurnemu pierwszego komisariatu i na miejsce został wysłany patrol policji - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Po chwili policjanci z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej zatrzymali obydwu mężczyzn oraz zabezpieczyli posiadane przez nich narkotyki. Okazali się nimi dwaj 17-letni mieszkańcy Bielska-Białej - dodaje przedstawiciel bielskich mundurowych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie obaj usłyszeli zarzuty. Teraz każdemu z nastolatków grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook