Telewizja bielsko.tv

  • 6 listopada 2021
  • 11 listopada 2021
  • wyświetleń: 4354

[WIDEO] Nie trzeba znać się na grzybach, żeby odwiedzić BWA

Galeria BWA zaprasza na na spotkanie ze sztuką współczesną. Obecnie trwa wystawa będąca finałem 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021. Wydaje się, że jest ona szczególna z kilku względów. I nie chodzi tu tylko o jedno z dzieł, jakie zostało dopuszczone do konkursu. Choć z pewnością wiele osób przyjdzie do galerii właśnie po to, by zobaczyć kardynała Dziwisza z muchomorem na głowie.Jak tłumaczy Ada Piekarska z bielskiej BWA, tegoroczna Bielska Jesień prezentuje prace, które powstawały w popandemicznej rzeczywistości. Widać w nich odzwierciedlenie lęków i wielu kryzysów, z którymi boryka się społeczeństwo. Do konkursu zakwalifikowano wyjątkową liczbę prac, bo aż 121. Każda z nich zasługuje na uwagę.

Być może wielu z nas przyciągnie tu zwłaszcza obraz „Królestwo grzybów” Tomasza Kokotta, który przedstawia kardynała Stanisława Dziwisza w nakryciu głowy z muchomora. Niech jednak będzie on tylko pretekstem do obejrzenia wszystkich dzieł. Tymczasem zapytaliśmy bielszczan czy podoba im się kontrowersyjne dzieło i jakie, ich zdaniem, niesie przesłanie.

Obrazy w ramach Bielskiej Jesieni można oglądać do 12 stycznia 2022. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a już 12 listopada odbędzie się wernisaż, na którym poznamy zwycięzców konkursu.

Ariel Brończyk, Elżbieta Goraus / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Facebook