Telewizja bielsko.tv

  • 31 października 2021
  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 2977

[WIDEO, FOTO] Akcja "Znicz": dron pomagał w kontrolowaniu ruchu

Do dzisiejszego poranka trwały ogólnopolskie działania "Znicz 2021". Na ulicach Bielska-Białej i powiatu bielskiego służbę pełniła zwiększona liczba policjantów z drogówki, prewencji i wydziałów kryminalnych. Mundurowi do monitorowania ruchu drogowego wykorzystywali drona.

Akcja "Znicz 2021": dron pomagał w kontrolowaniu ruchu - 1.11.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


W akcję "Znicz 2021", która trwała od piątku 29 października każdego dnia zaangażowani byli policjanci z drogówki, prewencji oraz służb kryminalnych, a także funkcjonariusze straży miejskiej. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających. W dniu uroczystości Wszystkich Świętych policjanci podczas działań wykorzystali drona, który pomagał mundurowym w monitorowaniu stanu przejezdności dróg i poziomu bezpieczeństwa w rejonie największych nekropolii.W trakcie przedłużonego weekendu, na bielskich drogach doszło do 52 zdarzeń drogowych, w tym jednego wypadku drogowego - 29 października w godzinach popołudniowych na ulicy Jutrzenki w Bielsku-Białej 71-letni kierujący osobowym renault potrącił prawidłowo przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 75-letnią bielszczankę. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, a dokładne przyczyny i okoliczności wyjaśniają śledczy z wydziału kryminalnego.

W tym roku zatrzymano 22 kierowców pojazdów mechanicznych, jadących pod wpływem alkoholu. Niechlubny „rekordzista” został ujęty przez innych użytkowników drogi wieczorem 30 października w Wilamowicach na ulicy Więźniów Oświęcimskich. Świadek zauważył osobowe audi, którego kierujący poruszał się w sposób wskazujący, że może być pod wpływem alkoholu. Następnie mężczyzna został ujęty przez świadków i przekazany stróżom prawa. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 29-letni mieszkaniec powiatu bielskiego miał w organizmie blisko 3.7 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

- Ruch w okolicy cmentarzy był umiarkowany, największe jego natężenie przypadło oczywiście w dzień Wszystkich Świętych, dało się jednak zauważyć, że wizyty na grobach zostały rozłożone na kilka dni, co przełożyło się na porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dniu 1 listopada - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

- Zwiększony ruch w rejonie cmentarzy będzie nam towarzyszył jeszcze przez najbliższe dni. Dlatego kierujących prosimy o zachowanie ostrożności w czasie przejazdu w rejonach nekropoli, pieszych o stosowanie elementów odblaskowych bez względu na to, czy znajdują się na chodniku bądź poboczu, w obszarze zabudowanym czy niezabudowanym, drodze oświetlonej lub tam, gdzie nie ma latarni - podsumowuje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook