Telewizja bielsko.tv

  • 18 października 2021
  • wyświetleń: 1003

Bar Caffe Buon Giorno w Kętach - nowa włoska kawiarnia

Materiał partnera:

Jeśli sądzisz, że wypicie filiżanki prawdziwej, włoskiej kawy wymaga osobistego odwiedzenia słonecznej Italii to jesteś w sporym błędzie. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą kawiarni Bar Caffe Buon Giorno w Kętach.

Whitpress


Spójrzmy prawdzie w oczy; jedzenie (i picie!) jest jedną z najprzyjemniejszych czynności, jakich dokonujemy co najmniej kilka razy dziennie. W końcu nie od dziś wiadomo, że smaczny, aromatyczny posiłek czy też wyborny napój potrafią skutecznie poprawić humor i wywołać uśmiech na twarzy niemalże każdego człowieka. Sprawę z tego faktu świetnie zdają sobie Włosi. Wszak nie bez przyczyny to właśnie włoska kuchnia uznawana jest za jedną z najsmaczniejszych na świecie. Co ciekawe; obecnie rozkoszowanie się smakiem prawdziwych, włoskich specjałów nie wymaga przemierzenia setek kilometrów, a następnie odwiedzenia jednej z tamtejszych kawiarenek. Wystarczy bowiem zawitać w progi Bar Caffe Buon Giorno.

Bar Caffe Buon Giorno - Włochy na wyciągnięcie ręki!Buon Giorno to wyjątkowa kawiarnia w Kętach, będąca owocem pasji Pawła i Marzeny Laszczak, wielkich miłośników słonecznej Italii. To właśnie oni - wraz z dziećmi - podjęli decyzję o wyjeździe do opisywanego kraju. Plan udało się zrealizować i w ten sposób rodzina znalazła się w niewielkim, włoskim miasteczku usytuowanym nieopodal Arezzo. Szybko pokochali oni zarówno same Włochy, jak i smaki tamtejszej kuchni, które następnie postanowili… przenieść wprost do Polski. Tak właśnie narodził się pomysł stworzenia miejsca, które w niemalże 100% oddawałoby klimat prawdziwej, włoskiej kafejki czyli Bar Caffe Buon Giorno.

Whitpress


Coś do picia...Specjalnością Bar Caffe Buon Giorno jest oczywiście wyborna kawa, przyrządzana w najwyższej jakości, włoskich ekspresach. Do wyboru mamy ponad dziesięć rodzajów tego wybornego napoju, w tym między innymi Americano, Cappuccino, Espresso czy też Latte. Co więcej, miłośnicy kawy, którzy z jakichś powodów nie mogą odwiedzić Bar Caffe Buon Giorno, mają możliwość nabycia zarówno paczki kawy Buon Giorno, jak i oryginalnego, włoskiego ekspresu - np. nowoczesnego La Cimbali M1 czy też tradycyjnego La Cimbali M100 - a także innych, użytecznych akcesoriów służących do parzenia opisywanego napoju. Warto dodać, iż w ofercie klubokawiarni znajdują się również profesjonalne ekspresy dla gastronomii marek La Cimbali i Casadio.

Whitpress


...i coś do jedzenia


A co do kawy? Naturalnie absolutnie pyszne, włoskie wypieki i desery! Jakie konkretnie? Na przykład sycylijskie cannoli czyli kruche rurki wypełnione słodkim, kremowym nadzieniem, cornetto - słynny rogalik będący symbolem włoskiego śniadania czy też torta al limone, a więc pyszne ciasto będące niczym innym, jak tylko rodzajem cytrynowego tortu. Poza tym w menu znajdziemy włoskie kanapki (panino), wytrawne rogaliki (cornetto), deski (serów/wędlin) czy też sałatki.

Whitpress


Klub 555Bar Caffe Buon Giorno to miejsce jedyne w swoim rodzaju; nie tylko ze względu na swój prawdziwie włoski klimat czy menu ale również dlatego, że jest to pierwsza w Polsce Klubokawiarnia pod patronatem Klubu 555. Założyciel wspomnianego klubu - Fryderyk Karzełek - każdego dnia o godzinie 5:55 prowadzi transmisje live inspirujące do zmiany swojego życia. Klub 555 jest więc inicjatywą skupiającą ludzi zainteresowanych rozwojem osobistym. Z tego względu w Buon Giorno goście znajdą stoisko Klubu 555, na którym można nabyć książki rozwojowe i gadżety klubowe, natomiast co jakiś czas w kawiarni organizowane będą spotkania z trenerami rozwoju osobistego, mentorami Klubu 555.

Facebook