Telewizja bielsko.tv

  • 18 września 2021
  • wyświetleń: 1984

[WIDEO] "500 km +" z Bielska-Białej do Wrocławia dla Mateusza

W piątek, 10 września grupa strażaków, wraz z sympatykami, wyruszyła spod Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, aby przejechać 507 kilometrów na rowerach szosowych i wspomóc przy tym zbiórkę na rzecz niepełnosprawnego Mateusza. W sieci pojawił się film podsumowujący akcję, a nam udało się porozmawiać z jednym z jej uczestników.Akcja "500 kilometrów +" miała na celu wsparcie zbiórki na rzecz niepełnosprawnego Mateusza z Tułowic koło Opola. Mateusz jest dotknięty poważnymi schorzeniami. Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na wybudowanie dla nich małego parterowego domu, gdyż Mateusz od ponad 15 lat nie był na zewnątrz. A wszystko dlatego, że razem z rodziną zamieszkuje w bloku na drugim piętrze, bez windy i bez możliwości opuszczenia mieszkania.Grupa kolarzy wyruszyła spod Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej w piątek, 10 września punktualnie o godzinie 8.00, a na metę znajdującą się w siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu dotarli już w kolejny dzień. Warto dodać, że grupa przejechała 507 kilometrów bez przerw, pokonując również 4870 metrów przewyższenia. Na starcie nie zabrakło również Katarzyny Konwy, dla której m.in. w zeszłym roku Fundacja Sportu Pozytywnego oraz Grupa Strażacy ze Słupska zbierali środki na rzecz sfinansowania kosztów rehabilitacji rowerzystek.

Strażacy pokonają 507 kilometrów, aby pomóc Mateuszowi
"500 km +" z Bielska-Białej do Wrocławia dla Mateusza · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Wśród kolarzy, którzy wyruszyli w trasę, był Aleksander Zubek, który był również najmłodszą osobą w grupie. - Potraktowałem to jak dłuższy trening, bez napinania się na wynik. Chciałem pomoc swoją obecnością i fajnie że miałem taką możliwość - podkreśla zawodnik GVT Team. Jak sam mówi, decyzję o udziale w akcji podjął po namowach st. ogn. Jarosław Chyrzyńskiego z KM PSP we Wrocławiu. - Jarek pomógł postawić mi pierwsze kroki na rowerze szosowym, wytłumaczył co i jak i zabrał na kilka pierwszych imprez. Potem to już tylko formalność - zaznacza.

Trasa, jaką pokonali kolarze w ramach akcji "500 km +"
Trasa, jaką pokonali kolarze w ramach akcji "500 km +" · fot. https://ridewithgps.com

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook