Telewizja bielsko.tv

  • 4 września 2021
  • 6 września 2021
  • wyświetleń: 8402

[WIDEO, FOTO] Za nami wyjątkowy koncert na zakończenie dni miasta

W niedzielę, 5 września na ul. Zamkowej odbył się koncert piosenek Marii Koterbskiej "Miasto pani Marii". Po nim bielszczanie mogli podziwiać iluminacje na murach zamku z muzyką zespołu The ThreeX.

Za nami wyjątkowy koncert na zakończenie dni miasta - 05.09.2021 · fot. Bielskie Centrum Kultury


Największe przeboje Marii Koterbskiej - w hołdzie dla zmarłej w styczniu tego roku wyjątkowej artystki, królowej swingu i gwiazdy polskiej sceny muzycznej drugiej połowy XX wieku, kochanej przez całą Polskę, ale sercem oddanej zawsze Bielsku-Białej - zaśpiewali aktorzy Teatru Polskiego. Scena była umieszczona w oknie bielskiego teatru.

Loading...


Loading...


Loading...


Parasolki, Karuzela, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Brzydula i rudzielec i wiele innych piosenek mogliśmy usłyszeć w wykonaniu Anny Guzik, Marty Gzowskiej-Sawickiej, Wiktorii Węgrzyn-Lichosyt, Grzegorza Margasa, Tomasza Lorka oraz Adama Myrczka. Śpiewającym aktorom towarzyszyło kilkudziesięciu muzyków Bielskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Jacka Obstarczyka, a koncert poprowadził niezrównany autor wielu piosenek, które stały się przebojami polskiej sceny muzycznej, Jacek Cygan.

Loading...


Loading...


O godzinie 21.00 rozpoczął się pokaz iluminacji na murach Zamku Sułkowskich, którym towarzyszył koncert zespołu The ThreeX. To nowoczesne trio instrumentalne łączące wirtuozerię wykonania z humorem. Zespół tworzą znakomici muzycy pianista Jacek Obstarczyk oraz skrzypkowie Jacek Stolarczyk i Krzysztof Kokoszewski. Był to ostatni akcent wyjątkowych 10-dniowych Dni Bielska-Białej świętowanych 70 lat po połączeniu obu miast.

ar, mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook