Telewizja bielsko.tv

  • 25 sierpnia 2021
  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5166

[WIDEO] "Skandal" pod parasolką. O Pszczynie mówi cała Polska!

Od kilku dni Pszczyna jest na językach i w nagłówkach. Tym razem nie chodzi jednak o zastępy wozów policyjnych pod pubem, choć sprawa dotyczy tej samej ulicy. Na Bankowej jak widać toczy się życie - jest kontrowersyjnie i kolorowo. Wszystko za sprawą dekoracji w postaci barwnych parasolek wiszących nad deptakiem.Na sierpniowej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie radny Rafał Wróbel wywołał temat kolorowych parasolek, które w czerwcu zawisły nad ulicą Bankową. Aranżacja już wtedy cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów, którzy chętnie zasiadali pod parasolkami na kawę czy robili sobie zdjęcia z nimi w tle.

Gdy już zdążyliśmy przywyknąć do tego widoku, sprawa znów nabrała kolorów. Radny Prawa i Sprawiedliwości zapytał bowiem burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola o koszty związane z tą inwestycją i nazwał ją "inscenizacją tęczowej flagi pod przykrywką kolorowych parasolek". Później, w rozmowie z naszym portalem przyznał, że widział podobną aranżację zagranicą, gdzie przedstawiała ona właśnie tęczową flagę LGBT. Pisaliśmy o tym pierwsi w artykule "Na sesji radny pytał o koszty inscenizacji tęczowej flagi".

parasolki
"Skandal" pod parasolką. O Pszczynie mówi cała Polska · fot. pless.pl


Niespodziewanie o zapytaniu radnego zrobiło się głośno zarówno w regionalnych, jak i ogólnokrajowych mediach. Skutek - Pszczyna znów zagościła na językach i w serwisach informacyjnych. Po emisji materiału o kolorowych parasolkach w stacji TVN, w mieście pojawiło się wielu przyjezdnych, którzy pofatygowali się specjalnie, aby na żywo zobaczyć parasole we wszystkich kolorach, nie tylko tęczy. Jak ocenili tę dekorację? Czy dopatrzyli się w niej jakiejś przykrywki?

Ariel Brończyk, Elżbieta Goraus / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook