Telewizja bielsko.tv

  • 15 sierpnia 2021
  • 31 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 6698

[WIDEO, FOTO] Parada Kapeluszy przeszła przez ulice Bielska-Białej

Feeria kolorów i kształtów pokryła plac Ratuszowy 28 sierpnia za sprawą Parady Kapeluszy, którą w ramach Dni Bielska-Białej i 70-lecia połączenia Bielska i Białej zorganizował dla seniorów Wydział Polityki Społecznej bielskiego Urzędu Miejskiego.Na apel wydziału UM, aby tego dnia po południu pojawić się na placu Ratuszowym w nakryciu głowy odpowiedziało mnóstwo seniorów, przed wszystkim pań. Uczestnicy spotkania założyli słomkowe kapelusze ozdobione fantazyjnymi dekoracjami, panamy, nakrycia głowy rodem z safari, kaszkiety czy cylindry, jak prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, który pojawił się na placu właśnie w cylindrze.

Parada Kapeluszy przeszła przez ulice Bielska-Białej - 28.08.2021 · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


- Witam wszystkich, którzy przybyli na paradę, najserdeczniej naszych seniorów. Po tym, co widzę, średnia wieku uczestników nie jest wcale taka wysoka, chyba, że panie tak świetnie wyglądają - komplementował przybyłe seniorki prezydent. - Mieli być seniorzy, a przyszła młodzież. Czcimy 70 lat połączenia naszych miast, wielu z państwa jest w podobnym wieku, myślę, że bez rówieśników naszego miasta te obchody byłyby nie ważne. Cieszę się, że jesteście uśmiechnięci, gotowi do marszu. Mam nadzieję, że podczas świętowania wszyscy będziemy czuli się wspaniale, będziemy dla siebie mili. Przed nami jeszcze kilka dni wydarzeń, ale seniorzy w naszym mieście są w świetnej formie - na pewno będą brali w nich czynny udział - zachęcał prezydent.

W radosnej paradzie kapelusznicy z prezydentem na czele przeszli ulicą 11 Listopada i dalej do Parku Słowackiego, gdzie przygotowano dla nich koncert piosenek z repertuaru Anny Jantar i Marii Koterbskiej w wykonaniu zespołu Retrospekcja. Modę prezentowały modelki - seniorki.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook