Telewizja bielsko.tv

  • 24 czerwca 2021
  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 33611

[FOTO] Przez region przeszło potężne gradobicie

Wczoraj późnym wieczorem przez teren Bielska-Białej oraz okolicznych miejscowości przeszła burza, której towarzyszyły opady gradu. W wielu miejscach regionu musieli interweniować strażacy. Burze towarzyszyły nam przez całą noc.

Przez region przeszło potężne gradobicie - 24.06.2021 · fot. Nadesłane przez czytelników, Krzysztof, Mona, Marcin, Damian, Paulina, Łukasz Zaleski, Natalia, Filip Szymanek, Malgos, Grzegorz


Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 40 zdarzeń związanych z z usuwaniem skutków frontu burzowego, któremu towarzyszył silny wiatr i nawalny deszcz. Najwięcej zdarzeń bo aż połowa dotyczyła usuwania powalonych drzew i konarów, poza tym strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic i budynków mieszkalnych, oraz udrażniali zatkane przez nawałnicę przepusty drogowe.

Jak informują nasi czytelnicy, przy czechowickiej ulicy Kopernika doszło do zerwania przewodów wysokiego napięcia. Ulica w miejscu zdarzenia jest nieprzejezdna, a mieszkańcy okolicy pozbawieni zostali dostaw prądu. Jak informował z kolei portal Bielskie Drogi, nie działały także światła na niektórych skrzyżowaniach (DK-1 z Lipowską i Mazańcowicką w Czechowicach-Dziedzicach). Interwencje straży pożarnej dotyczyły również powalonych drzew - między innymi na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic-Zdroju, w okolicach mostu na Wiśle.

Loading...


Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach w Iłownicy na ulicy Skoczowskiej na drogę na drogę wypływała lawina błota. W Bujakowie przy ulicy Bielskiej, grad uszkodził dach budynku mieszkalnego i woda dostawała się do budynku. Strażacy zabezpieczyli obiekt przy pomocy plandek. W sumie od godziny 7.30 w czwartek, 24 czerwca do dzisiaj do godziny 6.00 w całym województwie śląskim strażacy interweniowali 640 razy. W sumie uszkodzone zostały 154 dachy, w tym: 142 dachy na budynkach mieszkalnych (wszystkie do dalszego zamieszkania) oraz 12 dachów na budynkach gospodarczych.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook