bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 19 lutego 2021
  • 21 lutego 2021
  • wyświetleń: 5088

Reksio trafi na duży ekran? Rozmowa z nowym dyrektorem SFR

Przed tygodniem zapadł wyrok w sprawie o prawa autorskie do postaci Reksia. Potwierdził on, że ich wyłącznym właścicielem jest Studio Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej, co długi czas było kwestionowane przez drugą stronę sporu. O dalszych losach Reksia rozmawialiśmy z obecnym dyrektorem SFR, Tomaszem Małodobrym.

P.o. dyrektora SFR Tomasz Małodobry zapowiedział, że w związku z decyzją Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej ruszą prace i nowe projekty związane z Reksiem. Prawa studia do sympatycznego pieska były jak dotąd kwestionowane przez Halinę Filek-Marszałek, wdowę po Lechosławie Marszałku, twórcy postaci.

Sąd oddalił jednak jej argumenty uderzające w prawa SFR do Reksia. W związku z tym możemy liczyć, że pojawią się m.in. nowe gadżety z Reksiem i powstaną nowe odcinki tego kultowego serialu animowanego.

Są również plany przeniesienia przygód Reksia na duży ekran, co jak dotąd nie miało miejsca. Na początek jednak SFR zaprasza do Kina Studio, gdzie w najbliższą sobotę, 20 lutego, odbędą się Bajkowe Poranki. W trakcie wydarzenia będzie można wesoło spędzić czas z Reksiem, przyjrzeć się jego przygodom oraz za symboliczną kwotę zakupić reksiowe gadżety z limitowanej serii. Odbędzie się również losowanie oryginalnych pamiątek z produkcji Reksia.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook