Telewizja bielsko.tv

  • 5 stycznia 2021
  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 5004

Dziś finisaż wystawy "Pole bitwy" w BWA

Za nami:

Dziś o 18.00 odbędzie się finisaż wystawy w Pole bitwy" w Galerii Bielskiej BWA, ale przypominamy, że w dalszym ciągu możemy wziąć udział w wirtualnym spacerze po ekspozycji, która dotyczy m.in. problematyki historii narodowej i pamięci historycznej. Oprowadza Ada Piekarska - kuratorka ekspozycji.Wystawa podejmuje się analizy sporu o znaki i symbole oraz pamięć o nich, prezentując wybrane prace polskich artystów odnoszących się w swojej twórczości do rzeczywistości społecznej. Problematyzuje zjawisko konfliktu o prawo do interpretacji historii. Artystki i artyści biorący udział w wystawie badają kulturowe strategie kształtowania współczesnych tożsamości. W ich pracach poszukujemy odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób obrazy przeszłości, współczesne mitologie i teorie spiskowe formułują aktualne systemy wartości. Wystawa stanowi przestrzeń do dyskusji nad potrzebą przedefiniowania wspólnej bazy wyobrażeniowej. W obszarze zainteresowań twórczyń i twórców znajdują się takie tematy, jak pamięć historyczna, produkcja znaczeń, narodowe fantazmaty, a także społeczne praktyki przekraczania tego, co uznane za stosowne.

pole bitwy, oprowadzenie
Po wystawie "Pole bitwy" oprowadza Ada Piekarska · fot. Galeria Bielska BWA


Większość prac, które znalazły się na wystawie jest pokazywana premierowo.

Autorzy prac: Paweł Baśnik, Piotr Bujak, Maciej Cholewa, Katarzyna Górna, Karolina Jarzębak, Robert Kuśmirowski, Nikita Krzyżanowska, Kasper Lecnim, Jan Możdżyński, Dominika Olszowy, Liliana Piskorska, Irmina Rusicka, Mikołaj Sobczak, Stach Szumski.

Wystawie towarzyszyć będzie publikacja zawierająca teksty Ady Piekarskiej, Agaty Pyzik oraz Przemysława Wielgosza.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Sponsorzy: PRO Sp. z o.o., Polmotors Sp. z o.o.

ar / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Facebook