bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 9270

Co słychać na przebudowie ulicy Cieszyńskiej?

Rozbudowa ulicy Cieszyńskiej to bodaj największa inwestycja drogowa ostatnich lat w Bielsku-Białej. Aby uzmysłowić jej wielkości, wystarczy wspomnieć, że w jej ramach przebudowanych zostało, lub jeszcze zostanie aż 17 skrzyżowań, a nowy układ drogowy obejmuje 8 kilometrów ulic. Zapraszamy do obejrzenia kroniki rozbudowy ulicy Cieszyńskiej, która pokazuje stan prac na 30 listopada.

Ulica Cieszyńska zmienia się z miesiąca na miesiąc, a część odcinków jest praktycznie gotowa. Na przełomie roku najwięcej dzieje się na najtrudniejszym odcinku - pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Skrzydlewskiego i Wapienicką. - Dzięki wyprzedzającej budowie przedłużenia ulicy Tańskiego, objazd zamkniętego odcinka ulicy Cieszyńskiej jest mniej uciążliwy, a po zakończeniu inwestycji nowopowstała ulica będzie spełniać ważną funkcję komunikacyjną również dla mieszkańców Osiedla Polskich Skrzydeł - zwraca uwagę Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Co słychać na przebudowie ulicy Cieszyńskiej? - 30.11.2020 · fot. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej


Czy epidemia koronawirusa ma wpływ na inwestycję? - Na dzień dzisiejszy możemy zaobserwować, ze na każdym z etapów inwestycji są ludzie, jest sprzęt, pracujemy. Jest zgromadzony materiał. Więc można powiedzieć, że wpływ epidemii jest ograniczony. To, co jest najbardziej wrażliwe, czyli ludzie, powoduje, że w tej chwili wykonawca boryka się z dużymi problemami. Mówimy o tym, że praktycznie 30 procent składu załogi jest mniej w tej chwili. Więc pomimo tego, że na każdym z etapów są prowadzone prace - to jednak tempo jest zdecydowanie mniejsze. To spowoduje, że koniec roku zamkniemy z niedosytem w zakresie prowadzonych prac - nie wszystkie założenia zostaną zrealizowane - mówi Wojciech Waluś, dyrektor MZD w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook