bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 10 października 2020
  • 11 października 2020
  • wyświetleń: 4038

Konkurs na najlepszego kierowcę MZK w Bielsku-Białej

W piątek, 9 października na terenie zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Bielsku-Białej odbyły się zawody o tytuł najlepszego kierowcy przedsiębiorstwa. Rywalizacja była zacięta, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Najlepszym kierowcą okazał się Tomasz Korzeń, który w MZK pracuje od 10 lat.

Duże emocje towarzyszyły Konkursowi na Najlepszego Kierowcę Autobusowego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Dziś 10 uczestników rywalizowało na terenie naszej zajezdni podczas części praktycznej. To pracownicy, którzy najlepiej poradzili sobie w pierwszym, teoretycznym etapie. Wówczas mieli do czynienia z pytaniami z zakresu przepisów ruchu drogowego, zasad przewozu
pasażerów czy pierwszej pomocy.

Teraz ich wiedzę i umiejętności sprawdzano w praktyce. W finale kierowcy musieli zmierzyć się z 5 zadaniami. Wśród tych najbardziej widowiskowych była jazda z określoną prędkością przy zasłoniętym liczniku, zatrzymanie autobusu równo metr przed przeszkodą czy trafienie laserem zamontowanym na lusterku w znajdującą się na ziemi tarczę. Wykonanie oceniało jury składające się z pracowników Spółki oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Najlepiej poradził sobie Tomasz Korzeń, który od 10 lat pracuje w bielskim MZK. Mimo dużego doświadczenia, przyznaje, że przygotowywał się do udziału w tym konkursie. Jego zdaniem, najtrudniejsza w części praktycznej była konkurencja z pomiarem prędkości radarem i slalom z piłką położoną na talerzu zamontowanym z przodu autobusu. -To umiejętności ważne w codziennej pracy. Może na co dzień nie jeżdżę z piłką na autobusie, ale z pasażerami, więc tak samo trzeba uważać - mówi zwycięzca.

Pan Tomasz podczas ostatniego konkursu w 2012 roku zajął trzecie miejsce. Prezes Spółki Hubert Maślanka chce, żeby taka rywalizacja odbywała się każdego roku. Trzy pierwsze miejsca mają zapewnione nagrody finansowe w wysokości 5000 zł, 3000 zł i 2000 zł. Uhonorowanie wygranych zaplanowano w grudniu podczas uroczystości z okazji 125-lecia komunikacji zbiorowej w mieście.

Bielski Miejski Zakład Komunikacyjny zatrudnia w sumie 324 kierowców, w tym 4 panie. Warto dodać, że dwie z nich wzięły udział w konkursie i dostały się do finału.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook