Telewizja bielsko.tv

  • 27 sierpnia 2020
  • 18 października 2020
  • wyświetleń: 6666

[WIDEO] Konkurs Filmujemy Bielsko-Białą rozstrzygnięty!

Do nakręcenia był 2-minutowy film, którego bohaterem miały być bielskie ulice lub widok z okna - to specjalna kategoria na czas pandemii koronawirusa. Na konkurs napłynęło 14 prac. Nagroda główna trafiła w ręce twórczyni filmu „Helenka” - Kingi Janicy. Przedstawiamy wygrane filmy!

Helenka
Kadr z filmu "Helenka" Kingi Janicy · fot. Kinga Janica


Konkurs organizują Galeria Bielska BWA i Fundacja Młodego Kina. Konkurs jest przeznaczony dla filmowców amatorów i profesjonalistów, zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. Filmy do konkursu mogły mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment).

Do sfilmowania można było wybrać jedną lub kilka spośród 15 ulic noszących imiona artystów, którzy tu mieszkali i pozostawili po sobie wiele śladów: obiektów architektonicznych, monumentalnych mozaik, malarstwa, grafiki i rzeźby, albo takich, których związek z miastem był zaledwie symboliczny. Można było także sfilmować widok ze swojego okna, podobnie jak zrobił to kiedyś znany filmowiec-eksperymentator, Józef Robakowski - była to specjalna kategoria na czas lockdownu.

Zgłoszenia oceniał Leszek Buzderewicz - operator obrazu, fotografik i właściciel firmy producenckiej Datura Studio. Jednoosobowe jury przyznało następujące nagrody:

Nagroda 1: Helenka (Kinga Janica) - za pomysł i „story”, za wyobraźnię, za czerń i biel, za zbudowanie klimatu światłem i cieniem, za zaangażowanie.Nagroda 2: Uśmiech wagi państwowej (Szymon i Julia Dwornik) - za rekwizyt, konsekwencję, nawiązanie do patrona z przymrużeniem oka, a jednocześnie pewną uniwersalność historii.Nagroda 3: film z ulicy Matejki (Weronika Waligóra, Gabriela Pawica, Maria Dudek, Aleksander Zaborowski) - za umiejętne użycie animacji, bo mniej znaczy więcej.Nagrody restauracji Jedwabny Szlak otrzymali:

Michał Duraj i Emilia Czylok - film z ulicy Wyspiańskiego - za podróż w czasie.Anna Mendrek-Białek - za film WIT z ulicy Wita Stwosza - za rytm, montaż i sondę.Aleksandra Kwiecień, Gabriela Michta, Jakub Kuźma, Julia Rajtor, Ulica Wyspiańskiego - za animacjeWszystkie zgłaszane filmy będą prezentowane na stronie Fundacji Młodego Kina: http://filmujemy-miasta.pl.

ar / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Facebook