bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 13 grudnia 2018
  • 14 grudnia 2018
  • wyświetleń: 7585

Dziewięć nowych radiowozów w bielskim garnizonie

W Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste przekazanie aż 9 nowych radiowozów, które zasilą flotę bielskiego garnizonu. Nowoczesne samochody zostały zakupione ze środków lokalnych samorządów oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

Przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej odbyło się przekazanie nowych radiowozów dla bielskiej Policji. Nowoczesne pojazdy zostały zakupione ze środków lokalnych samorządów, które przeznaczyły na ten cel kwotę 353 tysięcy zł oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Cała wartość inwestycji wyniosła ponad 700 tysięcy zł.

W uroczystości uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, Zastępca Prezydenta Miasta Bielska-Białej wraz z byłym włodarzem miasta, Wicestarosta Bielski oraz wójtowie gmin: Jaworze, Jasienica, Kozy i Porąbka. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele kierownictwa bielskiej Policji, policyjni kapelani, zaproszeni goście oraz media. Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk.

Na ulice Bielska-Białej i powiatu bielskiego trafiło dziewięć nowych radiowozów: 6 pojazdów marki Opel Astra, 2 radiowozy marki Fiat Doblo oraz Toyota Proace. Jeden z samochodów marki Opel Astra został już wcześniej przekazany policjantom z komisariatu w Szczyrku przy okazji uroczystego otwarcia nowej siedziby tej jednostki.

Nowe ople astry posiadają 200-konne silniki benzynowe o pojemności 1,6 litra z turbodoładowaniem. Radiowozy te zasilą flotę komisariatów: I, II, III i IV w Bielsku-Białej oraz wydziału ruchu drogowego. Z kolei nowy bus marki Toyota Proace posiada silnik diesla o pojemności 2 litrów i ładowność ponad 1 tony. Jedną z jego zalet jest między innymi gwarancja obejmująca 3-letni okres użytkowania lub przebieg 1 miliona km. Nowy furgon zasili tabor zespołu finansów i zaopatrzenia bielskiej komendy. Dwa nowe fiaty doblo, to radiowozy posiadające silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra. Pojazdy te trafią na wyposażenie techników kryminalistyki oraz zasilą zespół finansów i zaopatrzenia.

Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnili służbę. Nowe radiowozy wpisują się w konwencję trwającego obecnie szczytu klimatycznego, spełniają bowiem najwyższe standardy emisji spalin, tak zwane Euro 6.

Uroczyście przekazywane nowoczesne pojazdy, zostały zakupione ze wspólnych środków budżetowych Policji, przy wsparciu lokalnych samorządów: Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej oraz urzędów w: Wilamowicach, Jaworzu, Jasienicy, Kozach, Buczkowicach, Porąbce i Wilkowicach. Nowe samochody zostały poświęcone przez policyjnych kapelanów ks. Karola Mozora oraz ks. Marka Twardzika.

Szef bielskiego garnizonu insp. Krzysztof Herzyk podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że flota bielskiej jednostki wzbogaciła się o nowe radiowozy.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, dziękując za udzielone wsparcie stwierdził, że bielski garnizon już dzisiaj uzyskał pełną akceptację, przychylność i zapewnienie ze strony przedstawicieli samorządów o gotowości w partycypowaniu w kosztach zakupu nowych radiowozów w roku 2019. Jak wspomniał: „Wsparcie to z całą pewnością przekłada się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w naszym regionie, a właśnie na tym zależy nam wszystkim najbardziej”

Nowe radiowozy w bielskiej komendzie - 13.12.2018 · fot. Bielskie Drogi

ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook