bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 3 grudnia 2018
  • 7 grudnia 2018
  • wyświetleń: 11691

Największa choinka w mieście już świeci!

Loading...
6 grudnia, prezydent Jarosław Klimaszewski wspólnie z wychowankami bielskiego domu dziecka uroczyście zapalił iluminacje na największej w mieście choince, która jak co roku stanęła na placu Bolesława Chrobrego. Zapalenie oświetlenia tradycyjnie poprzedziło wspólne odliczanie ze zgromadzonymi na placu mieszkańcami.

Największa w Bielsku-Białej choinka już świeci - 6.12.2018 · fot. bielsko.info


Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja, anioła i diabła, którzy rozdawali najmłodszym słodkie upominki a także pozowali do wspólnych zdjęć z najmłodszymi oraz ich rodzicami i opiekunami. W związku z obchodzonym obecnie świętem Chanuka, w wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, którzy symbolicznie zapalili świece na menorze chanukowej (chanukiji), a Dorota Wiewióra, przewodnicząca gminy przybliżyła genezę tego święta.

Z przedświątecznym słowem do osób zebranych na placu zwrócili się księża - Piotr Hoffmann z Diecezji Bielsko-Żywieckiej i Krzysztof Cienciała, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bielsku. Świąteczne życzenia mieszkańcom złożył Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Największa w Bielsku-Białej choinka już świeci - 6.12.2018
Przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej symbolicznie zapalili świece na menorze chanukowej · fot. bielsko.info


Choinka na placu Bolesława Chrobrego ma ponad 15 m wysokości. Cała dekoracja bazuje na energooszczędnym oświetleniu LED. Wykorzystano różne barwy światła: białą ciepłą, białą zimną, zieloną i czerwoną. Dzięki lampkom z efektem zimnego błysku, choinka jeszcze bardziej przyciąga uwagę.

Tzw. dekory, które znajdują się na choince to między innymi: gwiazdy, serduszka 2D, kule 3D wykonane z maty metalizowanej imitujące bombki, bombki odporne na warunki atmosferyczne oraz czerwona girlanda. Na choince zamontowano 65 tys. punktów świetlnych. Świąteczna iluminacja pojawiła się również na fasadzie Zamku Książąt Sułkowskich.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook