bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 21 listopada 2018
  • wyświetleń: 8503

Rozbito grupę przestępczą, która sprowadzała podrobioną odzież

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która działała na terenie całego kraju. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Członkowie grupy, pod przykrywką fikcyjnych podmiotów gospodarczych i legalnie funkcjonujących firm przewozowych, przywozili z Turcji tygodniowo ponad 40 ton towaru z pominięciem wszelkich należności skarbowych. Wśród sprowadzanego towaru jedną czwartą stanowiła odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Z tej działalności grupa przestępcza uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Prowadzone w ubiegłym tygodniu działania funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz śląskiej Służby Celno - Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia kilkudziesięciu tysięcy sztuk podrobionej odzieży wartej co najmniej kilka milionów złotych. Zajęte zostało również mienie należące do członków grupy przestępczej o wartości 760 tysięcy złotych (środki płatnicze i pojazdy). Do tej pory zatrzymano 8 osób, którym prokurator przedstawił zarzuty z art. 258 § 1 i 3 KK oraz z art. 305 ust. 1 i 3 ustawy Prawo własności przemysłowej i wykonał czynności z ich udziałem.

Rozbito grupę przestępczą, która sprowadzała z Turcji podrobioną odzież · fot. Straż Graniczna


W stosunku do liderów grupy prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd wnioski uwzględnił, natomiast wobec czterech podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju.

Przeprowadzone działania miały związek z zatrzymaniem w marcu 2018 roku przez funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej samochodu ciężarowego, w którym ukryta była kontrabanda w postaci towarów z podrobionymi znakami towarowymi o wartości 25 milionów złotych.

ab / bielsko.info
źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook