Telewizja bielsko.tv

  • 20 marca 2012
  • 19 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 4249

Festiwal Sacrum in Musica

Za nami:

Rozpoczęła się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu - Sacrum in Musica. W inauguracyjnym koncercie wystąpiła solistka Alicja Majewska wraz z bielską orkiestrą festiwalową i chórem Resonans Con Tutti.

alicja Majewska, Korcz
Koncert inauguracyjny, z udziałem Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcz odbył się 16 kwietnia


Uroczyste otwarcie festiwalu rozpoczęło się wyjątkowym koncertem z udziałem Włodzimierza Korcz, Alicji Majewskiej, Marka Bałata oraz Bielskiej Orkiestry Festiwalowej i chóru Resonans Con Tutti z Zabrza. Koncert inauguracyjny Pieśni Sakralne odbył się 16 kwietnia (poniedziałek) o godzinie 18.00 w kościele pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka, na osiedlu Karpackim.We wtorek, 17 kwietnia o godzinie 18.00, w Domu Muzyki Bielskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert Muzyki Żydowskiej. Podczas koncertu wystąpią: Finkelshtein Baruh ben Yankel (wielki kantor w Petersburgu i Moskwie), Zimrah (męski chór synagogi chóralnej w Moskwie) i zespół muzyczny Yosef Kapelye (Moskwa). Po koncercie przewidziano otwarcie wystawy "Ikona jako obecność", ikony VIII i XIX - wieczne ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

W środę, 18 kwietnia, w kościele ewangelicko - augsburskim Zbawiciela przy placu ks. Marcina Lutra, odbędzie się koncert muzyki starocerkiewnej z udziałem zespołu Valaam Closter Chants (the choir of Valaam Island Monaster).

Ostatniego dnia festiwalu, w czwartek, 19 kwietnia, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odbędzie się koncert muzyki gospel w wykonaniu chóru gospel z Londynu - The Adventist Vocal Ensemble (AVE)

Bilety w cenie 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

lik, Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Facebook