Telewizja bielsko.tv

  • 13 grudnia 2011
  • 18 grudnia 2011
  • wyświetleń: 5786

Bitwa o Nangar Khel w Teatrze

Za nami:

W sobotę i w niedzielę (17, 18 grudnia) Teatr Polski zaprasza na oparty na faktycznych wydarzeniach spektakl "Bitwa o Nangar Khel" Artura Pałygi, w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego.

Bitwa o Nangar Khel
Kadr ze spektaklu "Bitwa o Nangar Khel" · fot. Tomasz Wójcik


16 sierpnia 2007 roku żołnierze z 18 batalionu powietrznodesantowego z Bielska-Białej, służący na misji w Afganistanie, ostrzelali zabudowania w pobliżu wioski Nangar Khel. Śmierć poniosło sześć osób, trzy zostały ciężko ranne. Uczestniczący w zdarzeniu bielscy komandosi stanęli przed sądem.

Fragment spektaklu " Bitwa o Nangar Khel"To przedstawienie już premierą wzbudziło wielkie zainteresowanie. Realizatorzy byli oblegani nie tylko przez dziennikarzy na co dzień zajmujących się teatrem, lecz także przez reporterów telewizji informacyjnych. Nic dziwnego: obok aktorów występują na scenie przedstawiciele uczestników wydarzeń - reprezentująca Afgańczyków Safia Rabati i jeden z oskarżonych, chor. Andrzej Osiecki.

Obsada: Marta Gzowska-Sawicka, Maria Suprun, Magdalena Gera, Sławomir Miska, Tomasz, Drabek, Rafał Sawicki oraz Safia Rabati i chor. Andrzej "Osa" Osiecki.

Spektakl odbędzie się o godzinie 16.00 na "Małej Scenie" Teatru Polskiego.

Bilety w cenie: normalny 30zł, ulgowy 20zł, zbiorowy szkolny 15.

lik / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Facebook