bielsko.tv - bielska telewizja internetowa

Reklama

Telewizja bielsko.tv

  • 29 grudnia 2016
  • 30 grudnia 2016
  • wyświetleń: 44596

Nielegalny zlot na Salmopolu. W akcji kilkudziesięciu policjantów

Tradycyjnie w wigilijną noc na Przełęczy Salmopol w Szczyrku zebrała się spora grupa drifterów, którzy od wielu lat urządzają sobie na publicznej drodze "motoryzacyjną pasterkę". Na miejscu interweniowało kilkudziesięciu policjantów. Posypały się mandaty, odbierano dowody rejestracyjne, a jednemu z kierowców zostało zatrzymane prawo jazdy.

Motopasterka na Przełęczy Salmopol - 24.12.2016 · fot. kadr z filmu w serwisie Youtube


To co się działo na przełęczy można zobaczyć w internecie, bowiem jeden z uczestników "pasterki" nagrał wydarzenie i wrzucił do sieci. W filmie widać, jak kierowcy celowo wprowadzają samochody w poślizg. Część szoferów robi to w bardzo nieudolny sposób. Zarejestrowano także reakcję publiczności na policyjną interwencję.

W policyjnych działaniach uczestniczyło kilkudziesięciu mundurowych z Komisariatu Policji w Szczyrku, Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej.

salmopol
fot. kadr z filmu w serwisie Youtube


Wylegitymowano 51 osób i sprawdzono 21 pojazdów. 8 osób zostało ukaranych mandatami - kierowcy za zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a publiczność za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Odebrano dwa dowody rejestracyjne, a jeden z kierowców pożegnał się z prawem jazdy.

- Mamy świadomość zagrożeń, które stwarzają kierowcy podczas takich nielegalnych zlotów, dlatego nigdy nie będzie pobłażania wobec tych osób - informuje nadkomisarz Elwira Jurasz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Film można obejrzeć na Youtubie. Uwaga! Materiał zawiera treści niecenzuralne!

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Facebook