Telewizja bielsko.tv

  • 4 października 2011
  • 8 października 2011
  • wyświetleń: 4041

Spotkanie z Psią Edukacją w Sferze

Za nami:

7 i 8 października zapraszamy na drugie z cyklu warsztatów Psiej Edukacji w Galerii Sfera.

W najbliższy piątek i sobotę Galerię Sfera odwiedzą znowu trenerzy fundacji Forget-Me-Not Psia Edukacja, działającej w ramach Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej. Wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi poprowadzą zajęcia edukacyjne mające na celu przybliżenie, oswojenie, uwrażliwienie na potrzeby innych i wyrobienie nawyku systematyczności w opiece nad zwierzęciem poprzez uświadomienie wszelkich jego potrzeb. Tematyka programów to: Bezpieczny pies - Bezpieczne dziecko oraz Pies domownik - Pies przyjaciel. Programy skierowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Główną atrakcją warsztatów jest ulubieniec bielszczan - pies Largo, który przez zabawę uczy dzieci ważnych rzeczy związanych z bezpieczeństwem podczas kontaktu z psem.

Warsztaty Psiej Edukacji odbywają się w Galerii Sfera cyklicznie w pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Wrześniowe, premierowe spotkanie z psimi trenerami zgromadziło rzeszę kilkudziesięciu chętnych do nauki dzieci. Było mnóstwo zabawy, czułości i wzruszeń - Largo cierpliwie dawał się głaskać i przytulać, podczas gdy trenerzy tłumaczyli najmłodszym, że nie każdy pies jest tak łagodny.„Aktywne uczestnictwo w zajęciach i nawiązanie więzi emocjonalnej z psem-trenerem to główne założenia programu Psiej Edukacji. Dzięki temu dzieci łatwiej i na dłużej przyswajają ważną wiedzę przekazywaną im na warsztatach.” - komentuje Anna Dworak, Dyrektor Marketingu Galerii Sfera.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Facebook