Rajd Czechowicki - wideo

Po raz kolejny ulice Czechowic-Dziedzic stały się areną zmagań kierowców rajdowych z całej Polski. W sobotę 23 marca na terenie gminy odbył się VII Rajd Czechowicki.

opel
Opel Astra najlepszej załogi · fot. Marcin Godyń

Tegoroczna, siódma edycja Rajdu Czechowickiego otworzyła podobnie jak rok temu cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Wśród startujących, licencjonowanych kierowców na odcinkach specjalnych można było zobaczyć zawodników ścigających się także w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski i Rajdowym Pucharze Polski.

Rekordowa liczba 68 załóg wystartowała o godzinie 10:00 spod Urzędu Miasta Czechowice-Dziedzice, gdzie była zlokalizowana także meta Rajdu. Trasy VII Rajdu Czechowickiego zostały znacznie zmodyfikowane w porównaniu do zeszłorocznej edycji. Przejazdy odbywały się kolejno na odcinkach Podraj i Burzej.

VII Rajd Czechowicki zwyciężył jadący Oplem Astrą GSI duet Piotr Pacek i Łukasz Chojecki. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Adrian Łabuś i Bożydar Grzywaczewski jadący Oplem Astrą, a na trzecim stopniu podium stanęli Dariusz Twardzik i Mariusz Żelazko, dowodzący Renault Clio.