Telewizja bielsko.tv

• 4 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3676

Srebro dla Gwardii Bielsko-Biała

Ostatnim akcentem sezonu 2012 w terminarzu judoków był turniej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20. W zawodach, do których zgłosiło się 10 klubów z całej Polski zespół KS Gwardia Bielsko-Biała zanotował kolejny sukces.

rasińska, judo
Maja Rasińska

Podopieczne Lecha Kopcia wywalczyły srebrny medal ulegając jedynie Czarnym Bytom. - Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Maja Rasińska w kategorii do 48 kg, Marta Habarta do 52 kg, Klaudia Szczepańczyk do 57 kg, Paulina Włodarczyk i Anna Piela do 63 kg oraz wypożyczona na ten turniej z TKS Judo Toruń Anna Załęczna plus 78 kg - wylicza trener Kopeć.

Najlepiej spisała się Marta Habarta, która wygrała wszystkie swoje walki, ale całym zespół zasłużył na słowa pochwały. Ze srebrem - choć nie wystawiliśmy męskiego zespołu - z Wrocławia wrócił także Patryk Wawrzyczek, bo wystartował jako zawodnik wypożyczony w barwach MMKS Wojownik Skierniewice, który zajął drugie miejsce przegrywając finałową rywalizację z MKS Juvenią Wrocław. Dobry rok dla Gwardii zakończył się więc „na medal”.