• 30 listopada 2012
  • 1 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2715

PTPS Piła - BKS Aluprof 1:3

Bielszczanki wygrały w Pile i pierwszą rundę kończą na pozycji lidera! Mecz zakończył się wynikiem 1:3 (25:22, 13:25, 16:25, 15:25).

BKS Aluprof
Czy bielszczanki przypieczętują dominację w pierwszej rundzie Orlen Ligi? · fot. BKS Aluprof

PTPS: Katic, Kuligowska, Krawulska, Lis, Martałek, Malesevic, Wysocka (libero) oraz Paszek, Naczk, Kajzer, Wawrzyniak
BKS Aluprof: Bergrova, Horka, G. Wojtowicz, Wołosz, Sieczka, Cella, M. Wojtowicz (libero) Frąckowiak, Czypiruk-Solarewicz, Łyszkiewicz, Szymańska

MVP: Milada Bergrova

W ostatniej kolejce pierwszej rundy ORLEN Ligi BKS Aluprof zagrał z rewelacją rozgrywek PTPS Piła. Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco, tym bardziej, że pilanki są na własnej hali niezwykle groźne, o czym przekonały się również siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna, które przegrały w Pile 0:3. Tymczasem po pierwszym wyrównanym secie, kolejne już bardzo wyraźnie na swoją stronę rozstrzygnęły podopieczne Wiesława Popika.

W pierwszej partii bielszczanki prowadziły niemal od początku do końca. Niemal, bo w końcówce tego seta lepszym finiszem popisały się gospodynie, które wygrały 25:22.

Rozzłoszczone takim obrotem sprawy bielszczanki w kolejnych setach nie dały rywalkom żadnych szans. W drugiej partii podopieczne Wiesława Popika popisały się serią 12 punktów z rzędu! A że ta seria przytrafiła się bielskim siatkarkom od stanu 13:13, jej koniec oznaczał zwycięstwo w drugim secie.

W kolejnej odsłonie bielszczanki rozpoczęły swoją serię nieco wcześniej. W połowie seta BKS Aluprof prowadził 12:10, a set zakończył się wygraną przyjezdnych 25:16.

Czwarty set okazał się ostatnim. Od początku zespół gości wziął się ostro do pracy i ani przez moment zwycięstwo w tej partii nie było zagrożone. BKS Aluprof wygrał 25:15 i cały mecz 3:1.

Oznacza to, że bielskie siatkarki na półmetku fazy zasadniczej znajdują się na pozycji lidera ORLEN Ligi, co skutkuje również tym, że w Pucharze Polski bielski zespól będzie rozstawiony!